reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’ın açığını bulan iki Türk öğrenci Amerika yolcusu

Twitter’ın sistem açığını bulan Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencileri Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant Amerika’ya davet edildi. Katırcı ve Nalbant, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in özel davetlisi olarak San Francisco’da düzenlenen Twitter Flight etkinliğine katılacak.

Dünyanın en büyük mikro blog sitesi Twitter’da ve Twitter’ın bir süre önce satın aldığı canlı yayın platformu Periscope’ta yer alan sistem açıklarını bularak geliştirdikleri çözümlerle dikkat çeken ikili, emeklerinin karşılığını onur verici bir davetle almaya hazırlanıyor. Geliştirdikleri uygulamalarla Twitter tarafından fark edilen ve sistemde yer alan yazılımsal açıkların raporlanması ile özel olarak davet alan öğrenciler, dünyanın önde gelen yazılımcılarının katılacağı ve Twitter’ın yeni araçlarını tanıtacağı Twitter Flight organizasyonunda yer alacak.

Organizasyonda projelerini dünya liderlerine tanıtma şansı elde edecek olan Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant aynı zamanda endüstri liderlerinden bir iş modeli olarak Twitter’ı nasıl kullandıkları hakkında bilgi alma imkanına da erişecek.

YORUMLAR