reklamı kapat

POPÜLER

Uber

Uber yaşlı ve engelli seçmenleri ücretsiz taşıyacak

Uber, önceki seçimlerde olduğu gibi 1 Kasım’da da seçmenleri ve engellileri sandıklara ücretsiz taşıyacağını açıkladı. UberEngelsiz araçlarıyla saat 09.00-19.00 arası engelli ve yaşlıları sandıklara ücretsiz ulaştıracağını belirten Uber, hareket kabiliyeti kısıtlı, engelli ve yaşlıları tekerlekli sandalye ile transfer eden özel araçlar kullanacağını belirtti. Seçim günü UberTekne ve UberTaksi harici tüm ürünlerde her biri 50’şer TL’ye kadar iki yolculuğu armağan eden Uber, ayrıca bu güne özel hazırlanan UberENGELSİZ araçlarıyla saat 09.00 – 19.00 arası engelli ve yaşlıları sandıklara ücretsiz ulaştıracak.

Bunun için medikal taşımacılık firması Portmobile ile işbirliğine imza atan Uber konu ile ilgili açıklamada bulundu. Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, Uber olarak amaçlarının insanların hayatını kolaylaştıran, hızlı ve güvenli ulaşım alternatifleri sunmak olduğunu ifade etti. Seçim günü de İstanbulları sandıklara ücretsiz taşıyarak oy verme işlemini kolaylaştırmak istediklerini söyleyen Bahadırlı, UberEngelsiz ile İstanbul’u herkes için daha ulaşılabilir kılarak engelleri birlikte aşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Mevcut Uber kullanıcıları promosyonlar alanına OYVERTURKIYE yazarak 1 Kasım Pazar günü ücretsiz olarak bu kampanyadan yararlanabilecek. Yeni kullanıcıların ise OYVERTURKIYE kodu ile sisteme üye olmaları gerekiyor.