reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20
Huawei P20

Üç kameralı ve 40 megapiksellik Huawei P20 Pro’nun basın görselleri sızdı

Huawei’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu P20’nin basın görselleri internete düştü. Popüler sızıntı kaynaklarından Evan Blass tarafından paylaşılan görsellere bakıldığında telefonun tasarımı iPhone X’u andırıyor.

iPhone’daki gibi olmasa da telefonda çentik yer alıyor. Üst kısmında ince ekran çerçevelerinin göze çarptığı telefonun alt kısmında parmak izi sensörü bulunuyor. Bilindiği üzere Huawei, P20 serisinin üç yeni modelini tanıtma hazırlığı içinde. Evan Blass’ın Twitter hesabı üzerinden yayınlandığı görselin Huawei P20 Pro’ya ait olduğu görülüyor.

Siyah renkli kasasıyla karşımıza çıkan telefonların kamera performansıyla fark yaratması bekleniyor. Bir önceki modelde telefonun ana kamerası RGB sensöre, ikinci kamera ise monokrom sensöre destek veriyordu.  Her iki kameradan elde edilen verilerle daha kaliteli fotoğraflar çekilebiliyordu. Kulağımıza gelen son haber ise çift kameranın yanına ekstradan bir kameranın geleceği yönünde. P20’de yer alacağı belirtilen 40 megapiksel çözünürlüklü üçüncü kameranın 5 kat hibrit yakınlaştırma yapabileceği ifade ediliyor. “Pro” adı verilen gece modunda ise düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceği dile getiriliyor. 19:9 en boy oranlı ve 2.280 x 1.080 piksel çözünürlüklü 5,7 inçlik ekranla geleceği konuşulan telefonda 2,36 GHz hızında çalışan Kirin 970 işlemcisi ve Mali -G72 MP12  grafik işlemcisinin yer alacağı belirtiliyor.

Huawei, P20 serisinin tanıtımı için artık gün sayıyor

P20 serisi 27 Mart’ta Paris’te düzenlenecek etkinlikte gün ışığına çıkacak.