reklamı kapat

POPÜLER

Ultra uzun ve ultra lüks: Mercedes Maybach S600 Pullman

Lüks sınıfının şampiyonlarından biri olmaya aday Mercedes Maybach S600 Pullman, 6,5 metrelik uzunluğu ile virajlara da ayrı bir renk katmaya geliyor.

Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde Alman otomobil üreticisi Mercedes’in lanse edilecek görkemli modellerinden biri daha ortaya çıktı. Şirketin lüks otomobil serisi S-Class’ın son üyesi olan Mercedes Maybach S600 Pullman.

500 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla 2016’da ABD dışında satışına başlanacak model, aynı zamanda serinin en uzun otomobil modeli. 4 metre 41 santimlik dingil mesafesine sahip olan Mercedes Maybach S600 Pullman, Mercedes-Maybach S-Class’tan 105 santim daha uzun. Bu uzunluk, kokpitte bir adet koltuğa daha yer açılması anlamına geliyor. Böylelikle otomobilde öndeki ve arkadaki koltuklara ek olarak bir de geriye bakan koltuk bulunuyor.

2016-McLaren-P1-GTR-201-876x535
Bu özel model, 6 litrelik 530 beygir gücünde V12 motoruyla da çarpıcı. Azami hız gibi detayları kısa zamanda ortaya çıkacak olan modelin hedef kitlesi ise dünyanın en zengin kişileri, üst düzey yöneticiler ve devlet adamları. Başlangıç fiyatının 1 milyon euro seviyelerine kadar çıktığını da belirtelim.