reklamı kapat

POPÜLER

Uygun fiyatlı güvenlik kamerası; TP-Link Tapo C200 incelemesi

TP-Link Tapo C200

KURULUM

Kutudan çıkarttığımızda tasarımıyla dikkatimizi çeken kamera, yuvarlak bir tasarıma sahip. Ufak bir top görünümüde olan kameranın kutu içeriğinden duvara monte etmek için bir aparat, vida ve adaptör çıkıyor. Kamerayı duvara sabitlemeyi düşünmüyorsanız cihazı herhangi bir masada da kullanmak pek tabii mümkün. Kamerayı adaptörle prize bağladıktan sonra kullanıcıların iOS ve Android için geliştirilen Tapo uygulamasını yüklemeleri gerekiyor. Bu uygulamanın yüklenmesinin ardından kamerayı uzaktan kontrol edebilmek için Wi-Fi ağının kameraya bağlanması yeterli oluyor. Şu anda uygulamanın Türkçe dil desteğinin olmadığını ve uygulamanın İngilizce olduğunu belirtelim.

Uygulamanın ve kurulumun tamamlanmasının ardından kamera kullanıma hazır hale geliyor. Kamera Wi-Fi desteğine sahip olduğu için kullanıcılar kameraya dünyanın neresinde olursa olsun ulaşıp görüntü elde edebiliyor. Basit bir arayüze sahip olan uygulamada güvenlik kamerasına hızlı bir şekilde giriş sağlanabiliyor. Uzaktan erişim desteği sayesinde kullanıcılar mobil cihazları üzerinden evlerinde veya ofislerinde neler olup bittiğini kolayca görebiliyor. Kameranın en dikkat çeken özelliklerinden biri de Full HD çözünürlük desteği. 1.920 x 1.080 piksel çözünürlük desteği sayesinde kamera 720p çözünürlüğe kıyasla çok daha detaylı görüntüler sunuyor.

Kullanıcılar evlerinden uzaktayken internet paketi bitmemesi adına daha düşük çözünürlüğü de seçebiliyor. Gece görüşü özelliğine de destek veren kamera kızılötesi yardımıyla karanlık ortamlarda da yüksek görülebilirlik sağlıyor. Gece görüşü özelliğinin özellikle bebeği olan ebeveynlere büyük kolaylık sağlayacağını belirtelim. Özelliğin çok iyi çalıştığını da söylemeden geçmeyelim.