reklamı kapat

POPÜLER

Uygun fiyatlı güvenlik kamerası; TP-Link Tapo C200 incelemesi

TP-Link Tapo C200

VİDEO KALİTESİ

Güvenlik kamerasında dikkatimizi çeken en önemli detay kameranın sunduğu görüntü kalitesi oldu. Çoğu ışık koşulunda beklentimizin üzerinde bir performans sergileyen kameranın iyi ışık koşulunda keskin görüntü sunduğunu söyleyelim. Görüntüdeki ince ayrıntıları rahatlıkla gösterebilen kamerada ekrana iki kez tıklandığında yakınlaştırma işlemi de yapabiliyor. Gece görüş modunda ise kamera kızılötesi desteğini devreye sokuyor ve siyah beyaz bir görüntüyü kullanıcılara sunuyor. Bu görüntü siyah beyaz olsa da görüntü kalitesini yine başarılı bulduğumuzu söyleyelim. Kamerada hoparlör ve mikrofon desteği de mevcut.

Cihaz üzerinden uzaktan konuşmak için uygulamada bas-konuş işlevini de tercih etmek mümkün. Gerçekleştirdiğimiz testte hoparlörün ve mikrofonun sunduğu ses kalitesinden memnun kaldığımızı söyleyelim. Ses seviyesinin Tapo uygulamasından kontrol edilebileceğini de belirtelim. Kamerada hareket algılama özelliği de bulunuyor. Kamera herhangi bir hareketi algıladığında kullanıcılara uygulama üzerinden bilgilendirmede bulunabiliyor. Hareket duyarlığı uygulama üzerinden değiştirilebiliyor.

Uygulamada ayrıca aktivite bölgesini ayarlayarak sadece belli bir bölgede hareket algılandığında uygulamaya bildirim gönderilmesi sağlanabiliyor. MicroSD kart desteğine de sahip olan Tapo C200 bu sayede çekilen görüntüleri kaydetmeye de yardımcı oluyor. 128 GB’lık bir microSD kart tercih edildiğinde iki haftaya varan bir kayıt depolanabiliyor. İki haftalık sürenin ardından kamera eski görüntülerin üzerine yeni görüntüleri kaydediyor. Pek tabii iki haftalık sürenin yüksek çözünürlük kalitesi için geçerli olduğunu belirtelim. Daha düşük çözünürlük tercih edildiğinde kayıt süresini artırmak mümkün. Bu arada kamera herhangi bir duvara da monte edilebiliyor. Kamera duvara monte edildiğinde görününün ters olması durumunda kamera video döndürme özelliğine de destek veriyor Tapo C200, bünyesinde barındırdığı motorlar yardımıyla uygulama üzerinden dikey veya yatay kontrol edilebiliyor. Güvenlik kamerası bunun yanında bir sayfada dört farklı görünüm içeriyor ve bir uygulamada 32 adede kadar kamerayı destekleyebiliyor.

İlgili video

TP-Link Tapo C200 test videosu