reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 9

Uygun fiyatlı iPhone 9’un pil kapasitesi ortaya çıktı

Bu yılın sonbahar aylarında amiral gemisi akıllı telefonlarını görücüye çıkartacak Apple, mart ayında iPhone 9 modelini tanıtacağı konuşuluyor. iPhone 9 ismiyle karşımıza çıkmasını beklediğimiz modelin pil performansıyla ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı.

Gelen bilgilere göre iPhone 9, iPhone SE’den daha uzun pil ömrüne sahip olacak. iPhone SE’de 1.624 mAh pil tercihinde bulunan Apple’ın iPhone 9’da 1.821 mAh’lik pil kullanacağı söyleniyor. iPhone 11 ailesinde olduğu gibi A13 Bionic işlemcisinin kullanılcağı söylenen iPhone 9’un bu sayede güçlü bir performans sergileyeceğini şimdiden belirtebiliriz. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’te 4 GB RAM kullanan Apple’ın iPhone 9’da 3 GB RAM kullanacağı belirtiliyor. Büyük ekranlı telefonlardan sıkılan ve küçük ekranda da güçlü performans arayanların gözdesi olmasını beklediğimiz 4,7 inç ekranlı iPhone 9’da 3D Touch teknolojisinin kullanılması beklenmiyor. Uzay grisi, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunulacağı iddia edilen iPhone 9’da 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği bulunacak. iPhone 9 ile ilgili tüm detayları mart ayında gerçekleşeceği iddia edilen etkinlikte gün ışığına çıkması bekleniyor. Apple’ın önümüzdeki günlerde bir etkinlik duyuru yapma ihtimali kuvvetle muhtemel. Etkinlik resmi olarak açıklanırsa sizlerle paylaşacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 9 dışında iPhone 12 de merakla bekleniyor

5,4 inç OLED ekrana sahip olacağı dile getirilen iPhone 12’nin çift arka kameraya destek vereceği dile getiriliyor. Telefonun fiyatının ise 699 dolar olacağı iddia ediliyor. Max’in ise 6,1 inç OLED ekranın ve çift arka kameranın kullanılacağı söyleniyor. Telefonun fiyatının ise 799 dolar olacağı konuşuluyor. 6,1 inç OLED ekranlı Pro modelinde ise 120 Hz ekran, üçlü kamera sistemi ve 3D ToF sensör beklenen özellikler arasında. Telefonun beklenen başlangıç satış fiyatı ise 999 dolar.

İlginizi çekebilir

AirPods Pro’nun tanıtım videosu