reklamı kapat

POPÜLER

Üzerinden otomobil geçmesine dahi dayanabilen drone [Video]

Drone’lar eğlenceli olduğu kadar da kullanması zor cihazlar. Üstelik hassas yapıları nedeniyle yapacağınız en küçük hatada binlerce dolarlık cihazın parçalara ayrıldığına şahit olmanız işten bile değil. Geliştirilen bu drone ise kırılması neredeyse imkansız yapısıyla kötü drone kullanıcılarını ve çarpma kaygısı olmadan drone keyfi yaşamak isteyenleri kendisine çekecek gibi.

Oval hatlara sahip bir tasarımı olan Nimbus 195 isimli drone’un yekpare gövdesi karbon fiber malzemeden yapılmış. Böylece hafif olduğu için hızlı şekilde hareket edebiliyor ve bu hafifliğe rağmen sağlam kalmayı başarıyor. Kanatları yumuşak plastikten yapıldığı için çarpmalarda kırılma gibi bir ihtimali bulunmuyor. IP54 sertifikası sayesinde az da olsa suya dayanıklılık gösteren drone, su birikintilerinin üstüne iniş yaptığında herhangi bir sorun yaşamıyor. 3 ile 10 dakika arası uçuş süresi bulunan drone, saatte 160 kilometre hıza ulaşabiliyor. 55 derece hareket ettirilebilen kamerası HD kalitesinde video kaydı gerçekleştiriyor.

Deneyimli drone kullanıcıları isterse yalnızca cihazın gövdesini satın alabiliyor ve kendi cihazını oluşturabiliyor. Eğer bu şekilde gövdeyi satın almak isterseniz Indiegogo kampanyasına 150 dolar destekte bulunmak yeterli. Uçmaya hazır versiyonunu satın almak içinse 750 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Toplamda 30 bin dolar destek bekleyen projenin sayfasına buradan göz atabilirsiniz. Aşağıdan ise dayanıklılık testine ve tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz.

TANITIM VİDEOSU

DAYANIKLILIK TESTİ