reklamı kapat

POPÜLER

vakif emeklilik

Vakıf Emeklilik ve Samsung’dan yaşam koçu uygulaması

Vakıf Emeklilik ve Samsung kullanıcıların yaşam kalitelerini yükseltecek bir uygulamaya imza attı. VEPLUS adını verdiği giyilebilir teknoloji uygulamasını tanıtan Vakıf Emeklilik, geliştirdikleri uygulama ile kullanıcıların gün içinde kaç adım attıklarını, kaç kalori yaktıklarını ve güneş ışınlarının zararlı etkilerinin olup olmadığını görebiliyor.

Uygulamada aynı zamanda yapılan egzersizlerin günlük, haftalık ve aylık trend grafikleri yer alıyor. Kullanıcılar bunun yanında ilaçlarını, uyku düzenlerini, hedefledikleri kalori ya da yürüyüş mesafesi gibi bilgileri bu uygulama üzerinden ulaşabiliyor.

vakif emeklilik
Bu inovatif uygulamanın sektörlerinde teknolojik ürünlerin kullanımına öncülük edeceğine inandığını ifade eden Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, Vakıf Emeklilik olarak VEPLUS ile giyilebilir teknoloji ürünlerini kullanarak kişiye özel sigortacılık devrini başlattıklarını ifade etti. Sektör için büyük bir adım olan bu uygulama ile risk kabul ve hasar yönetimi süreçleri VEPLUS kullanıcılarına göre yeniden düzenlediklerini söyleyen Bostan, kullanıcıların daha fazla sayıda kriterine ulaşıp, kişiye özel fiyatlandırma yaparak, kişiselleştirilmiş sigorta hizmetleri sunacaklarını dile getirdi.

vakif emeklilik
Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Selçuk Mirza ise Samsung olarak, giyilebilir teknoloji alanında yatırım yapmaya devam ettiklerini, ilk giyilebilir teknoloji ürünü olan Gear’ı 2013 yılında duyurduklarını söyledi. Giyilebilir teknolojilerin, sağlıklı yaşam, spor, eğitim, ulaşım, eğlence, finans, alışveriş, akıllı ev gibi birçok alanda çok büyük önem kazanacağını inandıklarını belirten Mirza, bu vesileyle önemli bir adım atan Vakıf Emeklilik’in VEPLUS ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmesine destek olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eti.

Dijital sigortacılık alanında bir ilk olan VEPLUS isimli uygulama, ilk aşamada sadece Galaxy Apps üzerinden indirilebilecek ve Samsung akıllı telefon sahiplerine hizmet verecek. Uygulama aynı zamanda Galaxy Gear S’te de uyumlu şekilde çalışacak. İlerleyen dönemde uygulamaya Google Play’den de ulaşılabilmesi planlanıyor.

VEPLUS