reklamı kapat

POPÜLER

Heal OFX

Videolarda cilt kusurlarını gideren yapay zekâ eklentisi: Heal OFX

Retouch4me firması videolarda cilt kusurlarını gideren Heal OFX isimli bir yapay zekâ eklentisi geliştirdiklerini duyurdu.

Günümüzde çekilen fotoğraflar üzerinde otomatik olarak düzenleme yapabilen çok sayıda yazılım yer alıyor. Bu yazılımlar fotoğrafı analiz ediyor ve örneğin bir portre fotoğraftaki cilt kusurlarını ortadan kaldırabiliyor. Fotoğrafçılara çok ciddi şekilde zaman kazandıran bu sistemler, son dönemde video tarafında da gelişiyor. Bu konuda bir ilke imza attıklarını belirten Retouch4me, DaVinci Resolve video düzenleme yazılımı için yapay zekâ destekli, özel bir makine öğrenme sistemi ile eğitilen Heal OFX eklentisi hazırladı. Henüz ne zaman satışa çıkacağı ya da kaça satılacağı açıklanmayan eklenti, videoları analiz ediyor ve cilt kusurlarını otomatik olarak her bir kareden kaldırıyor. Bu sayede videolar içerisindeki kişilerin ciltleri daha pürüzsüz görünüyor.

Bu işlemi videolar için manuel olarak yapmak çok zor olduğundan, geliştirilen sistem gerçekten iyi çalışıyorsa büyük zaman kazandırabilir. Kusurlar yanında istenirse cilt benlerini de kaldırabilen Heal OFX eklentisi, projenin arkasındaki isim Oleg Sharonov’a göre temizlik sırasında cilt dokusunu koruyor. Bu sayede sahte duran plastik bir görüntü oluşmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tanıtım videosunu ve yapabileceklerini direkt olarak sayfanın üstünde izleyebileceğiniz Heal OFX eklentisi, çıktıktan sonra birçok profesyonelin olmazsa olmaz araçları arasına giriş yapabilir.

Heal OFX yanında bu da ilginizi çekebilir: Ses getiren yarı insansı robot Ameca