reklamı kapat

POPÜLER

ViewSonic VSD241

ViewSonic’in yenilikçi monitörleri Türkiye’de

Monitör pazarındaki payını geçtiğimiz yıla göre büyük oranda artıran ViewSonic, kişisel ve kurumsal kullanıma yönelik yeni monitörlerini tanıttı. Dört yeni ürünü Türkiye’de piyasaya süren firma, Android işletim sistemine sahip yeni monitörü VSD241 ile tek bir cihazla hem tablet hem de monitör ihtiyacını karşılamak isteyenleri, VP2772 ile ise tasarım işiyle uğraşanları ve fotoğrafçıları ViewSonic saflarına çekmeye çalışacak.

ViewSonic VSD241

Yeni nesil bir ürün olan VSD241 Android işletim sisteminin 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olarak geliyor. 24 inçlik Full HD monitör, iki parmak dokunmayı destekliyor. Tablet olarak kullanılabilen VSD241’i HDMI kablo aracılığıyla herhangi bir görüntü kaynağına bağlayarak monitör olarak da kullanabiliyorsunuz. MHL desteği sayesinde akıllı telefon ya da tabletlerinizin ekranını da monitöre yansıtabiliyorsunuz. NVIDIA Tegra 3 işlemciden güç alan cihaz Wi-Fi, Bluetooth ve Ethernet bağlantılarına da sahip.

ViewSonic VP2772

Markanın kişisel kullanıma uygun bir diğer yeni monitörü olan VP2772, daha ziyade profesyonel olarak tasarım ve fotoğrafçıların beğenisini kazanacak gibi görünüyor. IPS LED panelli monitör 2560×1440 piksel çözünürlük sunuyor ve 178 derece görüş açısına sahip. Monitörün dikkat çeken özellikleri arasında 20.000.000:1 kontrast oranı, 10 bit renk motoru ve 14 bit LUT özelliği öne çıkıyor. Yüksek renk doğruluğu vadeden VP2772, çift DisplayPort girişi sayesinde aynı anda iki farklı kaynaktan gelen görüntüleri verebiliyor.

YORUMLAR