reklamı kapat

POPÜLER

Vikings’in yeni bölümlerinde izleyicileri kaos ortamı bekliyor [Video]

İlgiyle takip edilen yabancı dizilerden Vikings dördüncü sezona devam etmeye hazırlanıyor. Yeni bölümlerden ilk görüntüler paylaşılan video ile gün yüzüne çıktı.

Tarihi yapımlarla tanınan Michael Hirst bu dizide Ragnar Lodbrok‘un hayatını kurgusallaştırıyor. 9’uncu yüzyılda Avrupa ülkelerini zorlayan bu tarihi figür Viking efsanesi olarak kabul ediliyor. Uzun süredir devam eden yapımda onun çiftçilikten krallığa ulaşması, çevresindekilerle ilişkisi, galibiyet ve yenilgileri konu ediliyor.

Şimdi sevilen bu dizi yeni bölümleriyle ekranlara dönecek. Aradan geçen yedi yılın ardından Ragnar yeniden ortaya çıkacak. Paris‘te kardeşine yenilmenin utancını üzerinden atamayan kral pek de hoş karşılanmayacak. Şanlı galibiyetlerden sonra gelen yenilgi ile uzun zamandır ortada olmayışı halkın ona sırt dönmesine neden olacak. Aniden ortaya çıkması da kaos ortamı yaratacak. Onun çektiği vicdan azabı, kral olmanın yükü, halkın kendisine dair olumsuz düşünceleri ve veliahtlarıyla mücadelesi yeni bölümlerde yer alacak.

Vikings’in dördüncü sezonu Amerika’da 30 Kasım‘da kaldığı yerden devam edecek. Diziden yeni görüntüleri ve oyuncuların karakterlerine dair görüşlerini haberin başındaki videoda bulabilirsiniz.