reklamı kapat

POPÜLER

Vİvo

Vivo X100 serisiyle Vivo Watch 3 de geliyor

Uzun zamandır gündemde olan ve Türkiye satış ihtimali taşıyan Vivo X100 serisiyle beraber Vivo Watch 3 akıllı saat de geliyor.

X100, X100 Pro ve X100 Pro Plus modellerinden oluştuğu bilinen üst seviye aile, Çin merkezli olarak 13 Kasım tarihinde görücüye çıkarılacak. İşte bu etkinlikte BlueOS işletim sistemi / arayüzü üzerine kurulan, yuvarlak tasarıma sahip Vivo Watch 3 akıllı saat modeli de tanıtılacak. Bu arada firma bugün Çin’e özel Android 14 üstü yeni akıllı telefon arayüzü OriginOS 4’ü de görücüye çıkardı. Küresel pazarlarda FunTouchOS adıyla lanse edilecek sürüm, yeni kilit ekranı özelleştirmeleriyle geliyor, performansı / akıcılığı artırıyor, otomobil bağlantısını güçlendiriyor. Bu sürümü yıl sonunda Çin’de dağıtıma çıkacağı açıklanıyor. Peki X100 ailesi için neler biliniyor? Vivo X100 ailesindeki tüm telefonlar, geçtiğimiz günlerde yapılan resmi bir açıklamaya göre periskop kamera özelinde Vario-APO-Sonnar lens üzerine kurulacak. Zeiss tarafından hazırlanacak bu yüksek kaliteli optikler, yüksek ihtimalle çok iyi bir gece zoom performansına aracılık edecek ve renk bozulmaları ile yüksek ihtimalle istenmeyen gece yansımasını neredeyse tamamen ortadan kaldıracak. Vivo X100 ailesindeki X100 ve X100 Pro, çıkan son bilgilere göre 2024’ün ilk çeyreği içerisinde Çin dışındaki pazarlarda da satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz yüzde 100 kesin değil ancak en üstteki X100 Pro Plus modelinin sadece Çin’e özel kalacağı iddia ediliyor. Bu elbette bazı kişiler için üzücü görünüyor çünkü telefon çok güçlü geliyor.

Daha önce çıkan bilgilere göreyse X100 ve X100 Pro modellerine çok iddialı bir performans sunacak MediaTek Dimensity 9300 işlemci ile güç veriyor. Ailenin en iyisi olacak X100 Pro Plus ise kısa süre önce tanıtılan Snapdragon 8 Gen 3 üzerine kuruluyor.

Telefonlar hepsine ek olarak bildiğimiz kadarıyla sektörde bir ilke imza atacak ve LPDDR5T RAM üzerine kurulacak. LPDDR5T RAM’ler, aktarıldığı kadarıyla şu an birçok telefonda yer alan LPDDR5X RAM’lerden yüzde 13 daha yüksek performans sunuyor.

Vivo X100 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER