reklamı kapat

POPÜLER

Sony ECM-G1
Sony ECM-G1
Sony

VLOG çekimlerinde kolaylık sağlayan Shotgun mikrofon: Sony ECM-G1

Sony yeni mikrofonunu kullanıcıların beğenisine sunuyor. Sony ECM-G1 isimli cihaz küçük ve hafif gövdesiyle dikkat çekiyor. Mikrofon ortam sesi bastırma ve net öne ses toplama özelliğiyle geliyor. ECM-G1, geniş çaplı mikrofon kapsülü, gürültüyü bastırırken üstün ses performansı vadediyor.

Cihazda bununla birlikte rüzgar perdesi yer alıyor. Bu özellik sayesinde mikrofon çekim esnasında oluşabilecek rüzgar seslerini minimalize ediyor. Cihazdaki titreşim önleyici sönümleyicileri ise frekans titreşim gürültüsünü bastırmaya yardımcı oluyor. Mikrofon bu özellikler sayesinde sesleri net ve kaliteli şekilde yakalaybiliyor. ECM-G1, çoklu arayüz yuvasına sahip bir Sony kameraya bağlandığında, kablosuz tasarım, kablo ile iletilen titreşim gürültüsünü ortadan kaldırıyor. VLOG çekimi yapmayı seven kullanıcılar için bu özellik faydalı görünüyor. Süper kardioid ve ortam sesi bastırma özellikleri sayesinde kamera önünden toplanan net ses, sadece istenen seslerin yakalanmasına imkan tanıyor. Bu sayede iç mekan çekimlerinde  duvarlardan gelen eko ve ses yankısı azaltılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony ECM-G1 mikrofonun Türkiye fiyatı açıklandı mı?

Mikrofon için gereken güç doğrudan kamera üzerinden sağlanıyor. 34 gram ağırlığıyla dikkatleri üstüne çeken mikrofonun Türkiye’deki fiyatı ise henüz açıklanmadı. Cihazın yurt dışındaki fiyatı ise yaklaşık 150 dolar. Cihazın sevkiyatı ağustos ayında başlayacak.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın