reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone

Vodafone’dan şehirleri akıllandıran online platform

Vodafone, “Akıllı Şehir Yol Haritası Raporu”nun ardından Türkiye’nin ilk “Akıllı Şehirler Online Platformu”nu da hizmete sundu. Deloitte Türkiye ve Türkiye Bilişim Vakfı’nın (TBV) desteğiyle www.sehirsizin.com adresinden kullanıma açılan platformla, akıllı şehirleri hayata geçirirken bireylerin de görüşlerinin alınması hedefleniyor.

Vatandaşlar ile belediye arasındaki iletişimi artıracak platform sayesinde vatandaşların ihtiyaç ve beklentileri daha sistemli bir şekilde takip edilecek. Vatandaşlar, yaşadığı şehirle ilgili söz sahibi olabilecek, site üzerinden fikir ve önerilerini paylaşarak dönüşüme destek verebilecek. Vatandaşların kendi şehirleri için ürettikleri fikirler TBV uzmanları tarafından değerlendirilerek ilgili belediyelere iletilecek. Belediyeler de bu platformdan fikir alabilecek. “Akıllı Şehirler Online Platformu” ile Türkiye’de ilk defa tüm şehirler için üretilen fikirler tek bir platformda yer alacak.

Vatandaşlar, “Akıllı Şehirler Online Platformu” sayesinde belediyelere seslerini duyurabilecek. Vatandaşların güvenerek fikirlerini sunduğu ve ilgili kanallara ilettiği bir yer olması hedeflenen bu platform, belediyelere de vatandaşlarla buluşup, istek ve beklentilerini takip ederek onlara en iyi kalitede hizmet sağlayacak. Her il için ayrı sayfası olan sehirsizin.com platformu sayesinde tüm belediyeler kendi şehirleri için fikirleri görebilecek, iller özelinde Akıllı Şehir Yol haritaları hazırlanacak. Herkesin erişimine açık ve ücretsiz olan “Akıllı Şehirler Online Platformu”nu ziyaret eden bir kullanıcı, şehir seçimi yaptıktan sonra içerikleri inceleyip anketlere katılabiliyor. Platforma üye olan kullanıcı, sunulan fikirleri beğenip beğenmeme, yorum yapma, sorun ya da fikir yazma gibi fonksiyonlardan yararlanabiliyor. Kullanıcının paylaştığı sorun, çözüm önerisi ve fikirler incelendikten sonra önce uzmanlara, ardından ilgili kurumlara iletilirken, başarılı fikir sahipleri de ödüllendiriliyor.

İLGİLİ HABERLER