reklamı kapat

POPÜLER

Türk tasarımcıdan yeni LEGO projesi: Liebherr LR624 Litronic Crawler Loader

LEGO Volkswagen Golf MK1 GTI tasarımı ile gereken desteği alan Hasan Kabalak’ın yeni projesi de desteği hak edecek nitelikte.

Volkswagen’in efsane modeli Golf MK1 GTI‘ı kusursuza yakın bir şekilde LEGO olarak bir araya getiren ve belirlenen süre içerisinde 10.000 destekçi barajını aşarak eleme sürecine geçmeye hak kazanan Türk tasarımcı Hasan Kabalak yine başarılı bir projeyle karşımızda. Bu seferki projesinde sınıf değiştiren ve kepçe modelini LEGO parçalarından bir araya getiren Kabalak, yine oldukça iddialı bir tasarımla karşımızda.

liebherrlego4
İsviçre merkezli üretici LIEBHERR‘in LR624 numaralı kepçe modelini toplamda 1434 LEGO parçasından bir araya getiren Kabalak, uzaktan kontrol edilebilen çalışır durumdaki projesinde; iki adet büyük iki adet küçük olmak üzere toplamda dört adet elektrik motoruna, bir adet batarya paketine, iki adet kontrol kumandasına ve iki adet kızılötesi alıcıya yer veriyor. Tasarım ve işçilik anlamında da üzerinde ciddi zaman harcanan modelin gerek iç gerekse dış kısmındaki detaylar fazlasıyla dikkat çekici. Tıpkı Golf MK1 projesinde olduğu gibi 10.000 destekçiye ihtiyaç duyan projenin sayfasına buradan ulaşıp sizde destek verebilirsiniz.