reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’den Beetle, Golf ve Jetta’lı festival kutlaması

22 Mayıs 2017

Amerika’da düzenlenen SOWO festivalinde meraklılarıyla buluşan projelerde birbirinden beş farklı ve özel otomobil yer alıyor.

Eğer “Halihazırda kendi hayran kitlesini yaratmış bir otomobilden daha güzel olabilir?” diye sorarsanız çoğu kişi gibi bizim de cevabımız o model için hayata geçirilmiş özel ve sınırlı üretim versiyonlar olacaktır. Özellikle bu proje milyonlarca kişinin en çok ilgi duyduğu bir üretici olan Volkswagen’in beş farklı modeli üzerindeyse işin seyri çok daha farklı olabilir. Amerika’nın Georgia eyaletinde düzenlenen SOWO etkinliği için Volkswagen Amerika‘nın gerçekleştirdiği proje sizlere bahsettiğimiz tüm bu nitelikleri bir araya getiriyor. Projenin başrollerindeyse Beetle, Golf R, GTI, Alltrack ve Jetta var.


Volkswagen’in bu hoş sürprizlerinin detaylarına yakından baktığımızda araçlara oldukça zengin ve işlevsel detayların eklendiğini görüyoruz. Golf ailesinden incelemeye başladığımız zaman dış yapıda en çok dikkat çekenlerden birisi Golf’ün dört tekerlekten çekiş altyapısıyla bir anlamda hafif arazi şartlarına meydan okuyabilecek Alltrack Country karşımıza çıkıyor. Tavan barlarına bir adet çadırı entegre şekilde gelen bu versiyonda ekstra sis ve LED farlar, artırılmış yükseklik, güneş enerji panelleri, kamp sırasında film izlenebilmesi için ekipman ve iki adet dağ bisikleti aracın doğasını tamamlıyor.


Volkswagen’in Scirocco ile birlikte üretimden kaldırmaya hazırlandığı Beetle da konsept proje kapsamında bisikletle süslenen araçlar arasında karşımıza çıktı. BMX sürücüsü Alise Post tarafından tasarlanan konsept R-Line donanımlı Beetle üzerine şekilleiyor. Araçta yapılan değişiklere baktığımızda 19 inç büyüklüğünde özel tasarım jantlar ve yüksekliği düşürülmüş coil over süspansiyon markanın güncek retro tasarımını tamamlayan parçalar olarak karşımıza çıkıyor.


Golf GTI RS projesine baktığımızda karşımıza tam anlamıyla bir yarışçı çıkıyor. Adının birebir karşılığını yansıtan geliştirmeye birlikte gelen proje yarış koltukları, üç kollu direksiyon, arka roll cage, gövde kiti ve tavana entegre edilen eklemeyle hem hızlı hem de her an uzun yola çıkmaya hazır bir canavar görüntüsü sergiliyor.


Golf ailesinin en tepesinde yer alan R da proje kapsamında agresif yapısına agresiflik katmış şekilde bizleri selamlıyor. Alman bayrağında yer alan renklerin üzerinde çizgi şeklinde yer aldığı versiyonda, jant tasarımlarıyla ün kazanmış Vossen‘in baş tasarımcılarının imzası var. Golf R Heritage adıyla hayata geçirilen projede Vossen jantlar donanıma ek olarak dikkat çeken parçalar arasında.


Projenin son üyesiyse “sessiz tercih” olarak nitelendirebileceğimiz kullanıcılar tarafından çok tercih edilse de ünü belirli bir standartı geçmeyen Jetta var. Jetta GLI Nardo adıyla tanıtılan konseptte Nardo Grisi adı verilen özel bir renk, özel lastikler, coil over süspansiyonlar ve jantlar kullanılıyor.

YORUMLAR