reklamı kapat

POPÜLER

Voltran efsanesi tüm detaylarıyla devasa bir LEGO setine dönüşüyor

Türkiye’de Voltran olarak bilinen Voltron, etkileyici bir LEGO setiyle nostaljiyi ayağınıza getiriyor. LEGO Ideas‘ta kabul gören hayran yapımı set bir yılı aşkın sürenin sonunda beklediği desteği buldu.

LEGO Ideas, kendi LEGO projelerinizi oluşturup insanların beğenisine sunabileceğiniz bir platform. Geçmişte de pek çok fikrin gerçeğe dönüşmesini sağlayan bu platformda bu kez Voltran’a yeşil ışık yakıldı. len_d69 isimli kullanıcının geçtiğimiz nisan ayında oluşturduğu proje, 10 bin kişinin onayıyla hayata geçiriliyor. Set orijinale olabildiğince uygun şekilde tasarlanmış.


5 adet mekanik aslanın bir araya gelerek oluşturduğu Voltran’ın LEGO seti de bu şekilde işliyor. Siyah aslan kafa ve gövdeyi, kırmızıyla yeşil aslan her iki kolu, mavi ve sarı aslan ise bacakları oluşturuyor. Bu devasa set birleştirilip Voltran oluşturulduğunda ortaya çıkan figür 16 inç uzunluğunda ve yaklaşık 1 kg ağırlığında oluyor.

Voltan LEGO seti için şimdilik net bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak önümüzdeki yıl satışa sunulmasını bekliyor. Devasa setin muhtemel fiyatının da biraz tuzlu olacağını söyleyelim. len_d69’un LEGO Ideas’ta yer alan diğer projelerini buradan inceleyebilirsiniz.