reklamı kapat

POPÜLER

volvo

Volvo yeni nesil sürüş simülatörünü tanıttı [Video]

Volvo Cars, yeni nesil otomobillerini geliştirmek için dünyanın en ileri seviyedeki Vi-Grade şasi simülatörünü kullanan ilk premium otomobil üreticisi olduğunu duyurdu.

Aynı ekipmanın Ferrari ve Porsche tarafından da kullanıldığını belirten Volvo Cars, bu simülatörün yüksek hız dengesi, balans ve bireysel sürüş modu ayarları üzerinde çalışırken çok erken aşamada geliştirmeler yapılmasına da imkan tanıdığını ifade etti.

Daha yüksek, daha ödüllendirici ve daha keyifli sürüşe sahip otomobiller geliştirmesine katkı sağlayan bu sistem, Almanya’nın meşhur Nürburging pisti ve Volvo Cars’ın İsveç’teki gizli tesislerinde yer alan test pistleri gibi görsellikler sunuyor. Simülasyonun kullanılması, gerçek bir sürücünün deneysel karar vermesi ile bilgisayar destekli objektif veri analizlerinin bir araya getirilmesini ve ayarların hızla test edilmesini sağlıyor.

volvo
Volvo sürüş deneyimini yeniden tanımlamak için insana, teknolojiye ve tesislere önemli yatırımlar yaptıklarını söyleyen Volvo Cars Ar-Ge’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Peter Mertens, amaçlarının direksiyondaki kişiye tam kontrol, kolaylık ve ustalık sunmak olduğunu dile getirdi. Sürüş deneyimini tüm Volvo modellerinde yükselteceklerini müjdeleyen Mertens, Volvo Cars için bu gelişmenin sürüş deneyimi alanında yeni bir başlangıç olduğunu belirtti. Volvo Cars’ın şasi simülatörünün çalışma prensibini aşağıda yer alan videolar üzerinden izleyebilirsiniz.

VİDEO