reklamı kapat

POPÜLER

Vücut geliştirme sporcularına özel akıllı bileklik: Gymwatch [Video]

Akıllı saat ve bilekliklerin tamamına yakınının koşu, yüzme, bisiklet, yürüyüş gibi sporlara yönelik faydalar sunuyor olmasının da avantajı ile daha niş alanlara yönelmek isteyen firmalar yavaş yavaş ön plana çıkmaya başlıyor. Bu firmalardan biri olan Almanya merkezli Gymwatch, aynı adlı ürünü ile vücut geliştirme sporunu kendisine hedef alan olarak seçiyor.

Advertisement


Kola takılan Gymwatch, patentli sensör kombinasyonu aracılığıyla sporcunun farklı hareketlerdeki kuvveti, maksimum gücü, kas direnci ve kaldırdığı ağırlık miktarı da dahil toplam 28 farklı ölçümü gerçekleştirebiliyor. Ayrıca tüm antrenman verilerini kişisel veriler ve hedeflerle eşleştirerek matematiksel bir model yardımıyla sanal bir antrenör gibi kullanıcısını destekleyici analizler ve antrenman önerileri sunabiliyor.


Android ve iOS platformlarında sunulan akıllı telefon uygulaması aracılığıyla tüm veriler anlık olarak izlenebilirken oluşturulan web sitesi aracılığıyla da daha detaylı antrenman yönetim araçlarına erişim sağlanabiliyor. 30 Mart’ta Indiegogo üzerinden destek toplamaya başlayacak olan dünyanın ilk patentli güç ve hareket sensörüne sahip Gymwatch’a sahip olmak için ne kadar destekte bulunulması gerektiği ve piyasaya çıkış tarihi de kampanyanın başlaması ile birlikte belli olacak.

VİDEO