reklamı kapat

POPÜLER

Watch Dogs 2 incelemesi

watchdogs

TEKNOLOJİYİ DOĞRU KULLANAN OYUN

Oyunla ilgili sevdiğimiz bir başka detay da, teknolojinin çok doğru bir şekilde kullanılması oldu. Her oyunda harita standarttır ve hazır bir şekilde gelir öyle değil mi? Burada ise telefonunuzdan uygulama mağazasına girmeniz ve Nudle Maps’i (tanıdık geldi mi?) indirmeniz gerekiyor. Ve bu küçük detay her unsur için uygulanmış. Şarkı mı dinleyeceksiniz? Müzik uygulamasını indirin. Listenizde olmayan bir şarkı mı çalınıyor kulağınıza etrafta? Açın Shazam benzeri uygulamayı ve şarkıyı listenize ekleyin.

Öyle gidip sağdan soldan kafanıza göre silah almak da yok. Neye ihtiyacınız varsa 3D-yazıcı sayesinde hazır hale getirebiliyorsunuz. Silahlarınızdan tutun da, yerdeki ve havadaki uzuvlarınız olarak kullanabileceğiniz RC Jumper ve Drone’a kadar her şeyi 3D olarak yazdırabiliyorsunuz. Tüm bunlar çok önemsiz dokunuşlar gibi görünseler de, içinde bulunduğunuz dünyayı benimseyebilmeniz için inanılmaz büyük değer taşıyor.

GEEK OLANLAR YAŞADI
Eğer biraz olsun geek/nerd bir insansanız, bu benimsemeyi çok daha rahat yaşayacağınızdan eminiz. Bunu başımıza gelen bir örnekle açıklayalım; oyun boyunca ctOS ne kadar korkunç ve önüne geçilmezse sonuçların ne denli yıkıcı olacağı şeklinde anlatılıyor ki, içten içe Terminator’ün mutlak güce sahip yapay zekası Skynet’e benzetmeden edemedik. Ve biz bu düşünceleri aklımızdan geçirirken, Marcus ve Wrench’in öylesine bir sohbeti sırasında Wrench şu soruyu sordu: “Eğer ikisinden birini seçmek zorunda kalsan hangisini seçerdin: Skynet mi yoksa zombi salgını mı?”. ctOS’in giderek Skynet olma yolunda ilerlediği ancak zombi salgını riskinin de hiç de görmezden gelinmemesi gerektiğine yönelik müthiş bir geek sohbeti ile konuyu kapattılar. Tüm bu sohbet sırasında bir kez bile Terminator demediler. Yani neden bahsettiklerini anlamak, referansları yakalamak için biraz geek olmak gerekiyor evet ama eğer yakalayabilirseniz bunun gibi o kadar çok diyalog var ki, keyiften dört köşe olmanız işten bile değil.