reklamı kapat

POPÜLER

watch dogs

Watch Dogs incelemesi

Çok az oyun Watch Dogs kadar kendisini beklenir kılmıştır. Yaratılan suni heyecan bulutu öyle bir etki yaratmıştı ki, yeni neslin geldiğini tam olarak algılayabileceğimiz oyunun Watch Dogs olduğuna kendimizi fazla inandırdık. Acaba yanıldık mı?

Özel ile genel kavramlarının birbirine karıştığı, bireysel hareketlerimizin toplumsal yönlendirmelerle teşvik edildiği dijital bir çağ yaşıyoruz. Kişiliğimizi belirleyen her türlü bilginin dijital verilerde saklanıyor olması sebebiyle kim olduğumuzu hareketlerimizle yansıttığımız devri çoktan geride bıraktık. İnsanlar artık birbirlerini tanımak için konuşma ihtiyacı duymuyor. Bilgi yığınının herkes tarafından görülebilir kısmı sayesinde neye inandığınızı, neye gülüp neye ağladığınızı veya geçen yaz denize girerken hangi bikiniyi tercih ettiğinizi insanlar size sormadan tek bir tıkla öğrenebiliyor. Buz dağının görünmeyen kısmında ise kendinizle ilgili tüm verilerin saklandığı veri tabanları yer alıyor. Kendinizce “sır” olarak kabul ettiğiniz kişisel bilgileriniz, görmek isteyen gözlerce her an ulaşılabilir noktada bulunuyor. Kabul edelim, birileri artık bizi bizden daha iyi tanıyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Watch Dogs incelemesi” için bir cevap

  1. Aiden Pearce dedi ki:

    Child of Light gibi iki boyutlu ve japon tarzı (herkesin hoşuna gitmeyen yapısı) bir oyuna 9.3 verirken, Watch Dogs’a 8.3 vermek biraz acımasızca olmadı mı? Grafik anlamında sizi nasıl memnun etmedi anlamıyorum. PS4 grafik kalitesi mükemmel.