reklamı kapat

POPÜLER

Fossil Gen 6 akıllı saat

Wear OS’lu Fossil Gen 6 akıllı saat ailesi ortaya çıktı

Giyilebilir ürün pazarının en büyük isimlerinden Fossil, çok yakında Wear OS’lu Fossil Gen 6 akıllı saat ailesini tanıtacak.

Hazırladığı ürünler Türkiye’de de resmi olarak satılan Fossil, rakipleri gibi yeni seçenekler üzerinde geliştirme çalışmaları yapıyor. Bunlardan olan yuvarlak tasarımlı Fossil Gen 6 akıllı saat serisi, Samsung ve Google imzalı yeni nesil Wear OS işletim sistemi üzerine kuruluyor.

Güçlerini Snapdragon 4100+ işlemciden alacak saatler, Roland Quandt’a göre kadın ve erkek olmak üzere ikiye ayrılıyor. Ortak olarak 1,28 inç 416×416 piksel OLED ekran üzerine kurulan Gen 6 saatler, 42 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta geliyor.

24 saat pil ömrü getirdiği aktarılan metal ve deri / silikon kayışlı akıllı saatler, güncel bir modelden beklenen hemen her sağlık özelliğini bünyesinde taşıyor. Söylendiği kadarıyla GPS’li saatler boyuta göre 299 euro ve 329 euro başlangıç fiyatına sahipler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fossil Gen 6 akıllı saat ailesi gibi Fitbit Charge 5 de geliyor

Firmanın yeni ürünlerinden birisi olan akıllı bileklik Fitbit Charge 5, Evan Blass’tan gelen görseller ile geçtiğimiz günlerde tasarımsal olarak karşımıza çıkmıştı.

Hatırlamak adına standart bir çizgisi olan ürün, Charge serisi için bir ilke imza atarak renkli ekran üzerine kuruluyor. Yeni görseller ile kesinleştiği üzere ekran gövde oranı iyi olmayan yani gövdesine oranla ekranı oldukça ufak kalan Charge 5, teknik olarak bakarsak NFC desteğine sahip.

Yerleşik olarak GPS taşıyan ve nabız yanında SpO2 ölçümü de yapabilen Charge 5,  birçok sporu otomatik şekilde kayıt altına alabiliyor ve telefon bildirimlerini de gösterebiliyor.

Güzel bir arayüz ile gelen ürün, kesin olmasa da tahminlere göre yan taraftaki yüzlerden kaydırma temelinde kontrol edilebiliyor. Ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor. Modelin henüz ne zaman tanıtılacağı ya da fiyatı belli olmuş değil.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor