reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip3

En yeni Samsung telefonlar ile farklı marka cihazlar arası veri aktarımı kolaylaşıyor

Xiaomi, OPPO ve Vivo tarafından kurulan P2P Transmission Alliance ortaklığında biliyorsunuz Samsung da yer alıyor.

Sürece hakim olmayanlar için Apple ekosisteminin en çok sevilen özellikleri arasında AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında hızlıca veri aktarımı yapabiliyor.

Birçok kişinin olmazsa olmazı arasında yer alan bu dosya paylaşım altyapısı için geçtiğimiz yıllarda Xiaomi, OPPO ve Vivo önemli bir ortaklık kurmuştu.

P2P Transmission Alliance şeklinde isimlendirilen ancak artık Mutual Transmission Alliance olarak da geçen bu ortaklığa, daha sonra OnePlus, Realme, Asus, ZTE, Hisense, Meizu, Samsung ve Blackshark firmaları da dahil oldu.

Ortaya çıktığı kadarıyla bu sistem Samsung’un yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3‘te de aktif olarak yer alıyor. Bu sayede yeni telefonlar ile başka markaların telefonlarına veri aktarmak ve aynı şekilde veri almak ciddi şekilde kolaylaşıyor.

Bu altyapı, Bluetooth ve WiFi temelli çalışıyor ve cihazlar arasında saniyede 20 MB veri aktarımı sunuyor. Bu sistem için ekstra hiçbir uygulamaya gerek duyulmuyor. Ortaklık sayesinde cihazlar arasındaki veri aktarımı tamamen pürüzsüz hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung bu sistemi diğer yeni cihazlarında da kullanacaktır

Yerleşik paylaşma sistemlerine entegre edilen sistem, bildiğimiz kadarıyla ilk aşamada sadece Çin’de kullanılabiliyor. Bu sürecin yakında özellikle Samsung’un açıklamaları ile biraz daha detaylanması ve herkese açılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de açılan Android telefon temelli deprem sistemi