reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Xiaomi OPPO Vivo

Xiaomi, OPPO ve Vivo’nun AirDrop rakibi sistem ortaklığında yeni dönem

Çin merkezli büyük telefon üreticileri Xiaomi, OPPO ve Vivo, uzun zaman önce Apple AirDrop’a rakip bir sistem için bir araya geldiklerini duyurmuştu.

İşte bu bu önemli ortaklık kısaca süre öne global pazara da taşındı. Apple ekosisteminin en çok sevilen özellikleri arasında biliyorsunuz AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında hızlıca veri aktarımı yapabiliyor. Birçok kişinin olmazsa olmazı arasında yer alan bu dosya paylaşım altyapısı için Xiaomi, OPPO ve Vivo ortak bir arada bir sistem geliştirdi. Üzerinde uzun zamandır çalışılan “Peer-to-Peer Transmission Alliance” isimli sistem / altyapı, Android temelli arayüzler “MIUI, ColorOS ve FuntouchOS” içerisine entegre ediliyor. Bluetooth LE kullanarak eşleşme ve WiFi F2P temelli aktarım ile çalışan sistem, internet bağlantısı olmadan saniyede 20 MB veri aktarımı sunabiliyor deniyor. Yakında Android tarafındaki başka firmaların da dahil olabileceği aktarılan altyapı, kullanıcılar için güzel görünüyor ve Çin pazarıyla sınırlı kalmayacak olmasıyla sevindiriyor.

Xiaomi, OPPO ve Vivo’nun geliştirdiği AirDrop benzeri sistem merak ediliyor

Bu marka telefonlar arasında ve marka içerisinde aktarımı kolaylaştıracak teknoloji, telefonların güncel arayüzlerinde kullanıcılara sunulmaya başlanmış durumda. Yeni cihazların hepsinde ise bu AirDrop rakibi sistemin yer alacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni modeli Mi Note 10