reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Xiaomi OPPO Vivo

Veri aktarım odaklı Xiaomi, OPPO ve Vivo ortaklığına Samsung da katıldı

Xiaomi, OPPO ve Vivo tarafından kurulan P2P Transmission Alliance ortaklığı büyüyor. Artık Samsung da süreçte yer alıyor.

Apple ekosisteminin en çok sevilen özellikleri arasında biliyorsunuz AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında hızlıca veri aktarımı yapabiliyor.

Birçok kişinin olmazsa olmazı arasında yer alan bu dosya paylaşım altyapısı için geçtiğimiz yıllarda Xiaomi, OPPO ve Vivo önemli bir ortaklık kurmuştu.

P2P Transmission Alliance şeklinde isimlendirilen ancak artık Mutual Transmission Alliance olarak da geçen bu ortaklığa, daha sonra OnePlus, Realme, Asus, ZTE, Hisense, Meizu ve Blackshark firmaları da dahil oldu.

Sürece dahil olan son isim ise dünyanın en çok telefon üreten ve satan firması Samsung oldu. Bu sayede pazarın Android tarafındaki tüm devleri yeni dönemde / altyapıya dahil olmuş oldu. Bu durum elbette oldukça güzel görünüyor.

Bilmeyenler için bu altyapı, Bluetooth ve WiFi temelli çalışıyor ve cihazlar arasında saniyede 20 MB veri aktarımı sunuyor. Bu sistem için ekstra hiçbir uygulamaya gerek duyulmuyor. Ortaklık sayesinde cihazlar arasındaki veri aktarımı tamamen pürüzsüz hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, OPPO ve Vivo tarafından başlatılan sürece Samsung tarafının da dahil olması güzel karşılanıyor

Yerleşik paylaşma sistemlerine entegre edilecek sistem, ilk aşamada sadece Çin’de kullanılabilecek ancak halen orada da tam olarak açılmış değil. Bu konuda başlangıcın 2021 bitmeden olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de açılan Android telefon temelli deprem sistemi