reklamı kapat

POPÜLER

Westworld 1. sezon 3. bölüm “The Stray” tanıtım filmi [Video]

Game of Thrones‘un sezon finali yapmasıyla oluşan boşluğu dolduran Westworld bu hafta üçüncü bölümüyle izleyici karşısına çıkacak. İsmi The Stray olarak açıklanan bölümün konusu ve tanıtımı gün yüzüne çıktı.

Merak uyandıran bölümü Daniel T. Thomsen ve Lisa Joy birlikte kaleme aldı. Yönetmen koltuğundaysa Neil Marshall oturuyor. HBO’nun paylaştığı resmi özete göre Elsie ve Stubbs simülasyona girerek kayıp bir “ev sahibi”ni aramaya başlıyor. Sistem Teddy‘ye yeni bir hikaye yazıyor. Böylece yeni bir kötü adamın peşine düşmesi gerekiyor. Dolores de Sweetwater‘da yalnız kalıyor. Bernard ev sahibi androidlerin halüsinasyonlarını araştırmaya başlıyor. Bu süreçte William sonunda park içinde ilgisini çeken ve takip etmek istediği bir şey buluyor. Logan‘ı da bu amaç uğruna peşine takıyor.

45 saniye süren ve “önümüzdeki haftalarda” şeklinde başlıklandırılan tanıtımda da Bernard androidlerin bir kısmının önceki hikayeleri hatırlamaya başladığını dile getiriyor. Her gün sıfırlanan bu androidlerin bir önceki günü değil, çok önceki rollerini hatırlıyor olması ufak bir hatanın çok ötesine geçiyor. William, Dolores‘ten “O diğerleri gibi değil” sözleriyle bahsediyor. İkilinin öpüştüğü görüntülerin üstünde Logan‘ın “Park herkesi baştan çıkartır” cümleleri yer alıyor.

HBO’nun paylaştığı özette William’ın bulduğu ilgi çekici faktörün Dolores olduğu izlenimi veriliyor. William bir önceki bölümde evde kendisini bekleyen biri olduğunu dile getirip, parkta yakınlık kurmayı reddetmişti. Onun fikrini değiştiren ne oldu, yoksa kendini yansıttığından farklı bir adam mı yeni bölümde ortaya çıkacak. Üstelik Dolores’in geçirdiği değişim onu Dr. Ford‘un karşısına çıkartıyor. Robert Ford onun karakterini belirleyebilmek için “Eğer kendin için daha büyük bir rol seçsen, kahraman mı olurdun yoksa kötü adam mı?” sorusunu yöneltiyor. Dolores, William ve Lawrence birlikte maceraya atılıyor. Lawrence birilerine ateş ederken arka planda olanları izleyen ikiliyi görebiliyoruz. Hem parkta hem de arka planında şiddet içeren gelişmelerin yaşandığı belli oluyor. Maeve‘nin “Birlikte biraz eğleneceğiz, öyle değil mi?” sözleri yaşanacakları ironik bir şekilde özetliyor.

Westworld’ün The Stray bölümü Amerika’da 16 Ekim Pazar günü ekrana gelecek.