reklamı kapat

POPÜLER

Zero

Private Eye

Descender

Unwritten

Vision

Westworld hayranlarının okuması gereken 5 çizgi roman

Yayın hayatına bu sezon başlayan Westworld bilim kurgu sevenlerin son favorisi olmayı başardı. Bu başarının ardından izleyiciler Westworld‘e benzer bir havaya sahip farklı hikayelere yönelmeye başladı.

Gelecekte geçen bu hikaye aslen Michael Crichton‘ın aynı isimdeki eserine dayanıyor. Jurassic Park‘ı da kaleme alan yazarın hayal gücü şimdilerde televizyon izleyicilerinin tadirini topluyor. Jonathan Nolan, Lisa Joy, J.J. Abrams ve Ed Brubaker gibi isimlerin dehasıyla birleşen hikaye son zamanların en fazla ilgi gören yapımları arasında sayılıyor. Öyle ki dizi bu tarz hikayelere olan ilginin de artmasına neden oldu. Eğer siz de Westworld’ü beğenerek izliyor, bu tarz yeni hikayeler arıyorsanız bu liste tam size göre…

zero

Zero

Ales Kot’un yazıp, Jordie Bellaire’in renklendirdiği bu seri son zamanların en başarılı hikayelerinden biri kabul ediliyor ancak hak ettiği değeri de görmüyor. Burada Edward Zero isimli bir öksüzün hikayesi anlatılıyor. Zero devlet tarafından ajan olmak üzere eğitiliyor. İlerleyen zamanlarda çalıştığı ekibe sırtını dönüyor. Suistimal, şiddet ve düzenbazlıkla mücadele ederken bir yandan da kendi kimliğini sorguluyor.


privateeye

The Private Eye

The Private Eye internetin ortadan kaldırıldığı uzak bir gelecekte geçiyor. Brian K. Vaughan’ın yazıp Marcos Martin’in çizdiği hikayede insanların Westworld’deki büyük bir arzusu gerçek oluyor. Haber alma özgürlüğünün ortadan kaldırılmasıyla herkes kendisini istediği gibi bir insan olarak gösterebiliyor.


descender

Descender

Westworld ve Descender ortak bir korkuda buluşuyor: Yapay zekanın yarattığı korku ve tehlikeler. Image Comics’ten çıkan bu eseri Jeff Lemire kaleme aldı. Dustin Nguyen ise görselleştirdi. Gelecekte robotlar tarafından gerçekleştirilen bir saldırı insanların onlara bakışını kökten değiştiriyor. Zamanla terörist gibi muamele görmeye başlıyorlar. Tüm bu olumsuzluklara rağmen ortaya zeka ve duygu dolu bir iş çıkıyor.

unwritten

The Unwritten

Westworld’de yer alan yaratıcıların beklentileri, kusurları ve bu vesile ile ortaya çıkan hikayeler The Unwritten’ın da temelini oluşturuyor. Burada ana kahraman olarak karşımıza Tom Taylor çıkıyor. Babası onun karakterini kullanarak Harry Potter benzeri bir seri yaratıyor. Eserde mükemmel bir şekilde tasvir edilen Tom da kendisinden beklenenleri karşılama konusunda sıkıntı yaşıyor. Mike Carey’ın yazdığı hikaye gerçek ile hikaye arasındaki çizgiyi ele alıyor.


vision

Vision

Westworld sık sık mükemmeliyete ulaşmak ve tanrı gibi davranmak konularını ele alıyor. Marvel çizgi romanlarından Vision da benzer konseptleri okuyucunun karşısına çıkartıyor. Bu güzel hikayenin ekibi yazar Tom King, çizer Gabriel H. Walta ve renklendirmeden sorumlu Jordie Bellaire’den oluşuyor. Burada Washington’a yerleşen Vision kendisine mükemmel bir aile yaratıyor. Ancak dengesiz bir temel üzerine kurulan bu kusursuzluk zamanla sevgi, ızdırap ve fedakarlığa yenik düşüyor.