reklamı kapat

POPÜLER

Westworld

Westworld’de parkın asıl amacı ortaya çıktı

Kısa sürede en sevilen bilim kurgu dizilerinden birine dönüşen Westworld‘ün ikinci sezon ikinci bölümüyle birlikte parkın asıl amacı da anlaşılmış oldu.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Westworld’ün ikinci sezon ikinci bölümüne dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Westworld’ün Reunion isimli bölümünde Dolores’in perspektifinden pek çok geriye dönüş (flashback) sahnesine şahit olduk. Böylece onun daha önce defalarca parktan çıktığını, kimi zaman duymaması gereken şeyleri öğrendiğini anladık. Bu sahnelerden birinde Westworld‘e yatırım yapan Delos’un sahipleriyle tanıştık. Siyahlı Adam olarak tanıdığımız William‘ın Delos’un yatırımlarına öncülük ettiğini keşfettik. Ancak bunun için kayınpederi James Delos‘u ikna etmesi gerekiyor. İkili birlikte parka gelip, ortamı inceliyor. James Delos bu yatırım konusunda fazlasıyla isteksiz. Fakat William işin onu ilgilendiren yanını ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Westworld sunduğu sınırsız ihtimaller sayesinde dünyanın en zenginlerine hitap ediyor. O yüzde birlik kesim kimsenin kendilerini yargılamayacağına inanarak neleri sevdiklerini, nelere ilgi duyduklarını ortaya koyuyor. Hatta DNA örneklerini bile bırakıyorlar. Burada elde ettikleri bilgileri farklı sektörlerde kullanıp, öne geçme şansları bulunuyor. Böylece ziyaretçilerin DNA’larını saklama fikrinin de William’dan çıktığını öğreniyoruz. Onun bu açıklamasıyla kayınpederi James Delos ikna oluyor. Bizler de parkın asıl amacının dünyanın en zenginleri hakkında önemli bilgiler elde etmek olduğunu anlıyoruz.

İlginizi çekebilir

Westworld 2. sezon fragmanı