reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

Samsung Galaxy S9 ve iPhone X satışları ne durumda?

Paylaşılan yeni bir raporda Samsung ve Apple’ın üst segment telefonlarının Güney Kore’de düşük satışlar gördüğü belirtiliyor. ET News tarafından elde edilen verilere göre Apple, aralık ayında 163.000 iPhone X cihazıyla en yüksek seviyeye ulaşsa da şubat ayında sadece 70.000 iPhone X satabilmiş.

Rakamlara bakıldığında Apple açısından bu rakamın düşük olduğunu belirtmek gerekiyor. Apple’ın ilk dört aylık dönemde Güney Kore’nin en büyük taşıyacıları aracılığıyla gönderdiği iPhone X sayısının 475 bin olduğunu söyleyelim. Samsung, mart ayındaki lansmandan bugüne toplam 707.000 adet Galaxy S9 ve S9 + ünitesini taşıyıcılar aracılığıyla göndermeyi başardı. Paylaşılan bu rakam iPhone X’daki 475 bin birimden daha yüksek olsa da markanın ana vatanının Güney Kore olduğunu unutmamak gerekiyor. iPhone X ve Galaxy S9 satışlarının neden az sattığı bilinmese de teknoloji kaynakları telefonların yüksek fiyatlarına işaret ediyor.

Yeni iPhone modellerinin satış fiyatı ne olacak?

Paylaşılan bilgilere göre Face ID teknolojisine sahip 5,8 inçlik ikinci nesil iPhone X 999 dolardan, 6,5 inçlik iPhone X Plus ise 1.099 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak. Yeni iPhone modellerinin eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Yeni iPhone modelleriyle ilgili bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlgili Video

En yeni iPhone’ları gördünüz mü?