reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp artık kişileri etiketlemeye izin veriyor

Kalabalık WhatsApp gruplarında sorularla sizi darlayan arkadaşınızı görmezden gelerek sıyrıldığınız o dönem bitti. Artık WhatsApp’ta da insanları etiketlemek mümkün.

WhatsApp’ın sessiz sedasız eklediği yeni özelliği pek çok kullanıcı için oldukça işlevsel gibi görünse de birçok insanı da aynı orada sinir edecek gibi görünüyor. Artık özellikle kalabalık gruplarda muhatap olduğunuz kişiyi etiketleyerek o kişiye bildirim gönderebiliyorsunuz. Grubu sessize almak ise bu bildirimleri almayı engellemiyor.

Birini etiketlemekse tıpkı diğer sosyal ağlardaki gibi işliyor. “@” sembolü koyduktan sonra etiketlemek istediğiniz kullanıcının adını giriyorsunuz. Zaten sembolü sohbet penceresine yazar yazmaz küçük bir menü çıkıyor ve grup içindeki kişileri de sizin için listeliyor. Grupta bulunan kişinin telefon numarasını eklememiş olsanız dahi bu sayede etiketleme gerçekleştirebiliyorsunuz.

Gruplarda kaçırabileceğiniz bilgiler veya konuşmalar açısından oldukça etkili bir yöntem gibi görünse de sessize alınan bir gruptan bildirim almak kullanıcıları ne denli mutlu eder emin değiliz. Şimdilik Android ve iOS uygulamasında kullanılabilen bu özellik henüz masaüstü versiyona ise gelmiş değil.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“WhatsApp artık kişileri etiketlemeye izin veriyor” için bir cevap

  1. Türkçe Öğretmeni dedi ki:

    muhattap mı? muhatap mı?