reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım 2

WhatsApp için yeni gizlilik ayarı herkes için kullanıma alındı

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için daha önce testleri yapılan ve bu açıdan beklenen kişisel güvenlik yeniliği devreye alındı.

WhatsApp için bir takım kişisel gizlilik ayarları bulunuyor ve bunları firma şu şekilde açıklıyor: “Gizlilik ayarlarınızı, bilgilerinizi görebilecek kişileri kontrol edecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Son görülme zamanınızı, profil fotoğrafınızı, hakkımda bilginizi veya durum güncellemenizi aşağıdaki seçeneklere göre ayarlayabilirsiniz.” Bu seçenekler şimdiye kadar şunlardı:

  • -Herkes: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından görülebilir.
  • -Kişilerim: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz yalnızca telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görülebilir.
  • -Hiç Kimse: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz hiç kimse tarafından görülmez.

İşte bunlar arasında artık şu seçenek de yer alıyor:

  • -Şunlar Hariç Kişilerim…: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz hariç tuttuğunuz kişiler dışında, telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görülebilir.

Bu sayede “son görülme zamanınızı, profil fotoğrafınızı, hakkımda bilginizi veya durum güncellemenizisadece belirli kişiler için gizleyebiliyorsunuz. Kişisel güvenlik için sevindiren bu özellik, uzun zamandır bekleniyordu.

WhatsApp için dün akşam da üç yeni özellikle gelmişti. Üzerinden geçmek adına bu üç özelliğin ilki grup sohbeti başlatan kişilere, gruptaki diğer kişileri sessize alma imkânı tanıyor. Bu sayede herhangi bir durum için sohbetten çıkmayan ancak sesini kısmayı unutan kişilere uzaktan hızlı şekilde müdahale edilebiliyor. Bu birçok durum için faydalı görünüyor. Buna ek olarak artık grup sohbet içerisindeki kişilere hızlıca özel mesaj da gönderilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın bu taraf için getirdiği üçüncü yenilik ise bir gösterge. Artık grup sohbete katılan kişiler yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere alttan çıkan bölüm üzerinden net olarak gözler önüne seriliyor. Bu sayede özellikle büyük grup sohbetlere giriş yapanlar rahatlıkla takip edilebilecek gibi görünüyor. Firma artık tam 512 kişilik gruplara destek veriyor.

WhatsApp özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın