reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, yeni özellikleri duyurmak için altyapı geliştiriyor

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için yeni özellikler geliştirilmeye ve bunlar yeni beta sürümlerinde bulunmaya devam ediliyor.

WhatsApp, kullanıma sunduğu yeni özellikleri kaçırmanızı istemiyor. Bu konuda detaylı blog yazıları yayınlayan ancak bu yazıları herkesin görmediğini iyi bilen firma, en son Android betasında farklı bir altyapı göstermeye başladı. Bu bağlamda firma, önümüzdeki dönemde yeni özellikleri direkt olarak resmi WhatsApp sohbet penceresi üzerinden aktarmak istiyor. Burada “Yeni özelliklerden ilk sizin haberiniz olsun” açıklamasını yapan firma, bu sohbet penceresi üzerinden güvenlik ile gizlik konularında da bilgi verecek. Pencerede aynı zamanda kişilere ipuçları ve püf noktaları da gösterilecek. Sadece tek taraflı olacak yani cevap yazılamayacak bu resmi sohbet penceresi, bildirimler rahatsız etmeye başladığı zaman kolaylıkla engellenebilecek.

Kısa süre önce WABetaInfo tarafından yolda olduğu bulunan yeni bir gizlilik ayarı da ortaya çıkarılmıştı. Bu ayar devreye alındığı zaman kişiler, WhatsApp’ın gizlilik menüsü içerisinden çevrimiçi bilgisini kapatabilecek. Bu ayar son görülme ile bağlantılı olacak, son görülme konusunda seçilen ayar çevrimiçi bilgisi için de geçerli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Böylelikle herkes ya da istediğiniz özel bazı kişiler çevrimiçi bilginizi göremeyecek. Bu özelliği ilk aşamada iOS betasında karşımıza getiren firma, süreci kısa süre önce Android betasına da genişletti. Yani bazı iddiaların aksine özellik iki platformda da olacak ve yüksek ihtimalle 1-2 ay içerisinde genel kullanıma alınacak.

-Bahsettiğimiz konuda WhatsApp’ın eklediği ilk bildirim-

WhatsApp adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın