reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için mesaj tepki sistemi çok yakında bulunuyor

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bugün yeni sayılacak bir özellik ile daha ses getirmiş durumda.

WhatsApp, sürekli olarak yeni testlerin merkezinde yer alıyor. Genel olarak değişmiyormuş gibi görünen uygulama, temelde büyük yenilikler alıyor ve çok daha kullanışlı hale geliyor.

Servis için bugün gündeme gelen özellik ise bir kez daha mesaj tepki altyapısı oldu. Şimdilik Android ve iOS tarafından test edilen bu özellik, gelen mesajlara olan tepkinizi emojiler ile bildirmenize imkân tanıyor.

Hali hazırda birçok başka serviste sunulan özellik, yeni öğrenildiği kadarıyla bildirim sistemine de dahil edilecek. Yani karşı taraf mesajınıza bir tepki verdiği zaman bundan bildirim özelinde haberdar olabileceksiniz. Burada kişi ve grup ayrımı olacak, örneğin isterseniz grup mesajlardaki tepkiler için bildirim almayı kapatabileceksiniz.

Özelliğin halen tam olarak ne zaman çıkacağı belli değil ancak çıkış çok ama çok yakında görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için kısa süre önce de güzel bir yeniliğin haberi geldi

WhatsApp için yeni özellikler / imkanlar gelmeye devam ediyor. Bunların sonuncusu Android tarafında aktif olarak beta testine girdi. Biliyorsunuz uygulama içerisinde “Son Görülme” ayarları özelleştirilebiliyor. Şu an şirket “Son Görülme” konusunda kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyor.

İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç..” seçeneği de dahil edilecek. Bu seçenek sayesinde mesaj son görülme durumunu, WhatsApp durumunuzu ve hakkında bilginizi herkes değil sadece belirli kişiler için gizleyebileceksiniz.

Bu uzun zamandır geliştirilen ve beklenen özellik sayesinde sadece tek bir kişi için tüm son görülme durumunu gizlemek zorunda kalmayacaksınız. Şimdilik Android tarafında beta testleri yapılan özellik, ileride iOS dahil olmak üzere herkes için aktif edilecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti