reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp, iOS tarafında gruplarla alakalı yeni bir özellik geliştiriyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, bugün yeni bir özelliğin daha testine başlamış durumda.

En son Brezilya merkezli “sarı sayfalar” testiyle ve tek bir mesajın raporlanması imkanıyla gündeme gelen WhatsApp, ortaya çıktığı kadarıyla iOS tarafında grup simgeleri için bir editör kazanacak.

Bu editör sayesinde grubu kuran moderatör, grubun simgesini fotoğraf yapmak ya da boş bırakmak yerine, bir fon rengi üstüne emoji ya da çıkartma koyarak değiştirebilecek. Büyük bir yenilik olmasa da bazılarının hoşuna gidecek özellik, yüksek ihtimalle çok yakında herkese gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp yakında çoklu cihaz desteğini getirecek

WhatsApp için çoklu cihaz desteği uzun zamandır gündemde. Bilmeyenler için bu sayede kişiler WhatsApp hesaplarını sahibi oldukları başka cihazlara da taşıyabilecek.

Yani WhatsApp’ı sadece SIM kartın takılı olduğu telefonda kullanma dönemi çok ama çok yakında sona eriyor. Altyapının ana telefon internete bağlı olmasa dahil çalışacağı aktarılıyor. Bu özellik için halen tam olarak tarih verilmiyor ancak sistem en son iOS betasıyla herkese açılmış durumda. 

Burada bilinmesi gereken en önemli detaylardan birisini ise firma tam olarak şöyle açıklıyor:

“WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz.”

Yani süreçte aynı WhatsApp hesabı iki farklı telefonda kullanılamıyor. Bu genel olarak bakıldığından alınmış oldukça mantıklı bir karar.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti