reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, kanallar üzerindeki içerikleri durum olarak paylaşma özelliğini sunmaya başladı

Alanın lideri olmayı sürdüren WhatsApp, kanallar üzerindeki içerikleri durum olarak paylaşma özelliğini sunmaya başladı.

Bu konuda firma şunları aktardı: “Yeni kanallar özelliği durum’a yönlendirme kullanıma sunuldu. Sevdiğiniz insanlara en son haberler veya spor güncellemeleri gibi sevdiğiniz içerikleri gösterin. Kanallar’da neye bakıyorsanız, onu durum’unuzda kolaylıkla paylaşın.” WhatsApp bu yakında herkese açılacak imkan öncesinde iOS için de geçiş anahtarları sunmaya başlayacak olmasıyla gündeme gelmişti. Android için WhatsApp uygulamasında uzun süredir geçiş anahtarları sunuluyor. İşte bu özellik yakında iOS tarafında da eksiksiz olarak yer alacak (Şu an beta sürümlerde bulunuyor) ve parolasız daha güvenli bir deneyim sunacak. Peki nedir bu geçiş anahtarları? Sürece Google ile aktif olarak destek veren isimlerden olan teknoloji devi Apple bu konuda kendisi şunları aktarıyor: “Geçiş anahtarı, size gösterilmeyen şifreli bir oluşumdur ve parola yerine kullanılır. Geçiş anahtarı, parolayla karşılaştırıldığında güvenliği ciddi şekilde iyileştiren bir anahtar çiftinden oluşur. Bir anahtar geneldir, kullandığınız web sitesine veya uygulamaya kayıtlıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diğer anahtar ise özeldir, yalnızca aygıtlarınız tarafından tutulur. Güçlü, endüstri standardı şifreli tekniklerin kullanılmasıyla, bu anahtar çifti aygıtlarınız ve web sitesi ya da uygulama arasında güçlü, özel bir ilişki kurmaya yardımcı olur.”  WhatsApp’ın “Güvenli bir şekilde oturum açmanın basit bir yolu” olarak tanımladığı geçiş anahtarları hakkında paylaştığı kısa açıklama ise şöyleydi: “Parmak izinizi, yüzünüzü veya ekran kilidinizi kullanarak geçiş anahtarı temelinde doğrulama yapabilirsiniz. Geçiş anahtarlarınız güvenle Google Şifre Yöneticisi içerisinde saklanır.” Akılda bir geçiş anahtarı / parola tutulmasına gerek bırakmayan bu çok faydalı altyapı, kullanıcılardan çok olumlu geri dönüşler alıyor.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

İLGİLİ HABERLER