reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp’taki yüksek kaliteli içerik aktarımı varsayılan hale getirebilecek

 - Güncelleme: 23 Şubat 2024 11:07

Alanın lideri olmayı sürdüren WhatsApp, beta sürümler üzerinde yapılan yeni keşiflere göre yüksek kalitenin varsayılan hale getirilmesine izin verecek.

WABetainfo tarafından bulunduğu kadarıyla yakında kişiler fotoğraf ve videolarını “yüksek kalitede / HD modunda” göndermek için her seferinde özel ayarı seçmek zorunda kalmayacak. Firma ayarlar içerisine yeni bir seçenek getirecek, bu sayede yüksek kaliteli aktarım varsayılan olarak sürekli açık hale getirilebilecek. Yani fotoğrafları ya da videoları yüksek kalitede göndermek için her seferinde HD ayarının seçilmesine gerek kalmayacak. Bu durum kullanıcı deneyimini artırmak adına oldukça güzel görünüyor, birçok kişiyi şimdiden memnun ediyor. Bu aralar platform için birçok yeni bilgi geliyor, örneğin firma profil fotoğraflarının ekran görüntüsünün alınmasını engellemeye hazırlanıyor. Şu an aktif olarak test edilen bu gizlilik özelliği, profil fotoğraflarını korumaya odaklanıyor ancak elbette yüzde 100 koruma getirmiyor. Profil fotoğrafının ekran görüntüsünü almaya çalışanlara, “Uygulama kısıtlamaları nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor” uyarısını gösterecek firma, bu özelliği yakında herkes için aktif edecektir. WhatsApp, yine WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla aşırı kullanılmayan durum konusunda bir görsel güncelleme gerçekleştirecek. Yeni tasarımda paylaşılan durumlar için daha büyük bir ön izleme yapılacak, bu sayede paylaşılan içerikler açılmadan önce daha rahat şekilde görülebilecek. Kanal listeleri özelinde de arayüzü güncelleye firma, “Sohbet Kilidi İçin Gizli Kod” altyapısını da yakında web sürümüne getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Servis için başka yenilikler de masada bulunuyor. Örneğin WhatsApp yakında hem mobil hem de web sürümüne bir “favoriler” bölümü ekleyecek. Sohbet kısmında yer alacak bu bölümde, “favori” olarak eklediğiniz kişilerin sohbet pencereleri yer alacak, böylelikle görüşülen diğer kişilerden daha fazla değer verilenlere hızlı şekilde ulaşılabilecek. Bu arada WhatsApp’ın bağlantılı cihazlar arasındaki sohbet kilitlerini senkronize etmek için çalıştığı da söyleniyor. Android ve iOS kullanıcıları sohbetlerini hali hazırda kilitleyebiliyor ancak bu kilitleme işlemi Web, Windows ve macOS sürümlerine taşınmıyor.

İşte bu yakında değişecek, kilitler farklı platformlar arasında gerçek zamanlı olarak senkronize edilecek. WhatsApp, kısa süre önce de kanallar üzerindeki içerikleri durum olarak paylaşma özelliğini sunmaya başladı. Firma bu konuda firma şunları aktarmıştı: “Yeni kanallar özelliği durum’a yönlendirme kullanıma sunuldu. Sevdiğiniz insanlara en son haberler veya spor güncellemeleri gibi sevdiğiniz içerikleri gösterin. Kanallar’da neye bakıyorsanız, onu durum’unuzda kolaylıkla paylaşın.”

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

İLGİLİ HABERLER