reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Görsel

WhatsApp artık “HD” fotoğraf ve video gönderme kalitesinin varsayılan olarak ayarlanmasına izin veriyor

 - Güncelleme: 27 Haziran 2024 16:24

Alanın lideri olmaya devam eden WhatsApp, “HD” fotoğraf ve video gönderme kalitesinin varsayılan olarak ayarlanmasına izin veriyor.

WhatsApp içerisinde uzunca bir süredir HD kalitede fotoğraf ve video gönderilebiliyor. Ancak bunun için her seferinde gönderme ekranında “HD” ayarının seçilmesi gerekiyordu. Zaman kaybettiren bu durum bugün itibarıyla değişti. WhatsApp sonunda “HD” fotoğraf ve video gönderme kalitesinin varsayılan olarak ayarlanmasına izin veriyor. HD kalitesini varsayılan hale getirmek için ayarlardan ‘Depolama ve veriler’ bölümüne girip, ‘Medya Kalitesi’ içinden seçim yapmak gerekiyor. Uygulama için elbette başka yeni özellikler de geliyor. Örneğin WhatsApp, WABetaInfo’nun bulgularına göre şu anda sohbet geçmişlerinin eski telefonlardan yeni telefonlara aktarılması için QR temelli bir paylaşım altyapısı geliştiriyor. Cihazlar arasındaki transferin QR kod taraması ile kolayca yapılmasını hedefleyen firma, başka yeni özellikler de geliştiriyor. Örneğin, sesli mesaj dökümleri (metin) için bir dil seçme özelliği üzerinde çalışılıyor. Ayrıca, çıkartma önerilerinin yönetilmesi için de yeni bir altyapı geliştiriyor. WhatsApp, masaüstü ve mobil cihazlarda artık daha iyi bir arama deneyimi sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapılan güncelleme hakkında WhatsApp kendisi şunları aktarıyor“Arama özelliğini 2015 yılında WhatsApp’a getirdiğimizden bu yana grup aramaları, görüntülü aramalar ve birden çok platformda destek sunarak özelliği geliştirmeye devam ettik. Bugün, önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak ve cihazlarınızdaki arama deneyimini daha da zengin ve iyi hale getirecek birkaç güncellemeyi duyuruyoruz:

-Ses ile birlikte ekran paylaşımı: Birlikte videolar izlemek için ideal olan bu özellikle artık ekranınızı paylaştığınızda sesi de paylaşabilirsiniz

-Daha fazla katılımcı: Artık tüm cihazlarınızda görüntülü aramalarda 32 kişiye kadar katılımcı ekleyebilirsiniz

-Hoparlör vurgulama: Kimin konuştuğunu kolayca görmek için hoparlör otomatik olarak vurgulanır ve ekranda ilk sırada görünür

Ayrıca nerede olursanız olun daha net aramalar yapmanız için ses ve görüntü kalitesine odaklanmaya devam ediyoruz. Yakın zamanda arama güvenilirliğini artıran MLow codec bileşenini kullanıma sunduk.

Mobil cihazlarda yapılan aramalar, gelişmiş gürültü ve yankı giderme özelliği sayesinde gürültülü ortamlarda arama yapmayı kolaylaştırır ve daha hızlı bağlantıya sahip olan kullanıcılarda görüntülü aramalar daha yüksek çözünürlükle gerçekleşir.

Ağ bağlantınız zayıf veya kullandığınız cihaz eski olsa bile ses genel olarak daha nettir. Dünyanın neresinde olursanız olun en kaliteli gizli aramaları yapabilmeniz için WhatsApp’taki arama özelliğinde iyileştirmeler yapmaya devam edeceğiz. “

WhatsApp güncellemeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu