reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, mesajların hızlıca notlara eklenmesine imkan tanıyacak

WhatsApp yakında mesajların hızlıca notlara eklenmesine imkan tanıyacak. Ancak bu sadece işletmelere özel kalacak.

WhatsApp, WABetaInfo’nun son keşfine göre işletmelerin yakında taraflarına gelen mesajları “not” olarak eklemesine ya da başka bir deyişle notlara kaydetmesine imkan tanıyacak. Kısa süre önce işletmelerin müşteri kayıtlarına not eklemesine izin veren bir özellik geliştirdiği de bulunan şirket, yeni süreci sayfanın altındaki paylaşımda da görebileceğiniz üzere direkt olarak gelen mesajın üstüne basıldığı zaman açılan menüden sunacak. Manuel not ekleme sürecine olan ihtiyacı bitirecek ve zaman kazandıracak özellik, şu an beta sürümlerinde test ediliyor. WhatsApp dün de yeni bir altyapı duyurmuş ve o konuda resmi olarak şunları aktarmıştı: WhatsApp’ı açıp doğru konuşmayı bulmak hızlı, akıcı ve basit bir deneyim olmalıdır. İnsanlar WhatsApp’ta giderek daha fazlasını yaptıkça, mesajlarınıza hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz hiç olmadığı kadar önem kazanıyor. İşte bu nedenle bugün, bütün gelen kutunuzda kaydırmak zorunda kalmadan mesajlarınızı bulabilmeniz için yeni sohbet filtrelerini kullanıma sunuyoruz. Başlangıç olarak; Tümü, Okunmamış, Gruplar olmak üzere sohbet listenizin başında görünecek olan ve tek bir dokunuşla seçebileceğiniz üç filtre arasından seçim yapabilirsiniz:

-Tümü: Tüm mesajlarınızın varsayılan görünümü.

-Okunmamış: Kaçırdığınız veya yanıtlamanız gereken konuşmaları görmek istediğiniz zamanlar için ideal. Yanıtlarınıza öncelik verebilmeniz için, okunmamış olarak işaretlediğiniz ya da henüz açmadığınız mesajları gösterir.

-Gruplar: Çok talep edilen bu özellik sayesinde artık tüm grup sohbetleriniz tek bir yerde organize edilecek. Haftalık aile yemeği konuşmanızdan tatil planlarına kadar tüm favorilerinizi daha kolay bulabileceksiniz. Toplulukların alt grupları da burada görünecek.

Filtrelerin insanların düzenli kalmasını, en önemli sohbetlerini bulmasını ve mesajlarda daha verimli bir şekilde gezinmesini kolaylaştıracağına inanıyoruz. En önemli şeylere odaklanmanıza yardımcı olacak daha fazla seçenek oluşturmaya devam edeceğiz. Bugünden itibaren kullanıma sunulmaya başlayan bu özellikler, önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına açılmış olacak.”

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu