reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp’taki son görülme özelliğiyle ilgili beklenmedik gelişme

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp hakkında beklenmedik bir gelişme yaşandı. Kısa bir süre önce uygulamaya girdiğimizde ”Son Görülme” özelliğinin devre dışı kaldığını gördük.

İnternet sayfalarında arama yaptığımızda da çoğu kullanıcının bu sorunla karşı karşıya kaldığını gözlemledik. Facebook tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için bu özelliğin tamamen mi kaldırıldığı yoksa belli bir sorundan mı kaynaklandığı bilinmiyor. Bu sorundan etkilenenlerin yüzde 73’ü ”Son Görülme” özelliğinde sorun yaşarken, yüzde 24’lük kesim ise bağlantıda sorunlar yaşıyor. Bu sorunu düzeltmek için gizlilik ayarlarına girmeye çalışan kullanıcılar erişim problemleriyle karşı karşıya kalıyor. Kullanıcılar aynı zamanda çevrimiçi sorunla da karşı karşıya kaldıklarını belirtiyor. Önümüzdeki saatlerde bu sorunun çözülüp çözülmeyeceğin hep birlikte göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre önce de güvenlikle ilgili önemli bir adım atmıştı

Uygulama için ortaya çıkan en son özellik uzun zamandır eleştiri alan iCloud temelli sohbet yedekleriyle ilgili olduğunu hatırlatalım.  Uygulama çok yakında iCloud’a yapılan sohbet yedeklerini de uçtan uca şifreleyecek. Burada normal mesajlar yanında fotoğraf ile videoların da şifreleneceği belirtiliyor. Bu arada benzer altyapının Google Drive’a yapılacak yedeklerde de uygulanacağı ifade ediliyor. Bu da yedekler için Drive’ı tercih edecekler için oldukça olumlu görünüyor. Uçtan uca şifreleme yedeklemeyi seçtiğiniz içerikleri her açıdan güvenli hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu