reklamı kapat

POPÜLER

Wiesmann Project Thunderball; teknik değerleriyle dikkat çeken elektrikli roadster ile tanışın

Markasının ilk tam elektrikli otomobili olan Wiesmann Project Thunderball, eşsiz tasarım detaylarının yanında rakamlarıyla da dikkat çekecek.

BMW altyapısı üzerine geliştirdiği özgün otomobillerle akıllarımızda yer edinen Wiesmann, 2017 yılındaki yeniden yapılanma süreci sonrasında tekrar ayağa kalkma sinyalleri veriyor. Almanya merkezli butik üretici, sektörün içerisinde bulunduğu elektrik dönüşümünden nasibini aldı. Elektrik altyapısının beraberinde getirdiği yenilikçi rekabette fark yaratmak isteyen marka, kendi içerisinde bu alanda seyredecek ilk modeli asfalta çıkarttı. Performans değerleriyle potansiyel alıcılarının dikkatini çekme konusunda çok zorlanmayacağını düşündüğümüzde Wiesmann Project Thunderball, sınırlı üretim adetleriyle pazara sunulacak. Küresel çapta siparişe açık olan otomobilden sadece 1.000 adet üretilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Wiesmann Project Thunderball teknik özellikleri

Karbon fiber alaşım mimari üzerine yükselene Wiesmann Project Thunderball’un elektrik altyapısı için Roding Automobile ile ortak çalışma yürütüldüğü bilgisi paylaşıldığını görüyoruz. Motor ve batarya gibi temel bileşenleri içerisine alan bu ortaklık sonrası araca entegre edilen sistemden 680 PS güç ve 1.100 Nm tork değerleri alınıyor. Toplamda 1.700 kilogramlık bir Roadster olan Project Thunderball, elektrik sisteminin ağırlık dezavantajına rağmen 2,5kg/1PS’lik güç/ağırlık oranıyla fena bir iş çıkartmıyor. Arkadan itişli sürüş mimarisine dayanan otomobilin tüm parçalarının bir araya gelmesiyle 0’dan 100’e hızlanmasını 2,9 saniyede tamamlayabilmesi de dikkat çekici. Son olarak batarya tarafına baktığımızda 92 kWh kapasiteli bir üniteden faydalanıldığını görüyoruz. Wiessman, bu paketle birlikte aracın 500 kilometreye varan menzil değerini görebildiği bilgisini paylaşıyor. 300 kW’a kadar hızlı şarj desteğinin de araçta sunuluyor olması kullanıcı deneyimi için fevkalade önemli. Üretimi Almanya’da gerçekleştirilecek olan Project Thunderball, 300.000 euroluk fiyatla meraklılarını bekliyor olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR