reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Twitter LOG Tasarım

Elon Musk, Twitter’ı alması sonrası ilginç açıklamalara devam ediyor

Twitter’ın en çok takipçiye sahip kişilerinden Elon Musk, Twitter platformunu satın alması sonrası açıklamalarına devam ediyor.

Elon Musk, biliyorsunuz kısa süre önce 44 milyar dolar vererek Twitter’ı satın aldı ve tek sahibi haline geldi. Bu karar sonrasında Twitter’dan açıklamalara devam eden Musk, öncelikle Twitter’ı güvenilir ve özgür bir yer haline getirmek istediğini belirtti. Musk bu konuda şunu yazdı: “Twitter’ın halkın güvenini hak etmesi için, politik olarak tarafsız olması gerekir. Bu durum aşırı sağı ve aşırı solu eşit derecede üzmek anlamına gelir.” Musk buna ek olarak Twitter’daki direkt mesaj altyapısının uçtan uca şifrelenmiş olması gerektiğine de değindi. Burada Signal’i örnek gösteren Musk, böylelikle mesajları kimsenin okuyamayacağını belirtti. Musk bugün garip bir açıklamada da bulundu. Ünlü isim resmi hesabından “Twitter sonrasında kokaini geri koymak için Coca-Cola’yı satın alıyorum” gibi garip bir tweet attı. Musk yüksek ihtimalle (!) bu konuda ciddi değildi. Ancak burada kesin konuşamıyoruz çünkü Musk’ın ne yapacağı gerçekten hiç belli olmuyor. Musk’ın bugün attığı en son tweet ise “Hadi Twitter’ı çok eğlenceli hale getirelim” oldu.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, halen genel olarak olumsuz yorumlar alıyor. Twitter’daki birçok ünlü isim ve kullanıcı bu durumdan hiç hoşlanmadı. Hatta birçok kişi, “alternatif olarak ne kullanabiliriz?” sorunu yöneltti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Birçok kişi Elon Musk’ın Twitter’da oluşturduğu garip kişilikten hiç hoşlanmıyor ve bunun Twitter’ı daha kötü bir yer haline getirmesinden korkuyor. Genel görüş bu tarafta olmasına rağmen Musk’ın Twitter’ın sorunlarını ortadan kaldırabileceğine inananlar da bulunuyor. Ancak son açıklamalar sonrasında bu fikrin yanlış olduğunu da düşünenler de bulunuyor.

Elon Musk ve Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın