reklamı kapat

POPÜLER

winamp

Winamp efsanesini yeniden kullanıma sunan site

Winamp nostaljisi zaman zaman kendini hatırlatmaya devam ediyor. Bir dönemin en popüler dijital müzik çalarıyle vedalaşmak kolay olmadı. Ancak bu nostaljiyi yeniden yaşamak mümkün.

Winamp’ı günümüze getirmeye çalışan aktif projeler bulunuyor. Ancak genelde ya tasarımı değişiyor ya da daha modernleşiyor. Ancak hem tasarımı hem de ruhuyla Winamp’ı yaşatan bir proje sık görmüyoruz. Geliştirici Jordan Eldredge, popüler müzik çaları olduğu haliyle bilgisayarlara getiriyor. Hazırladığı sitede müzik çaların tüm işlevlerini tıpkı eskiden olduğu gibi kullanabiliyorsunuz. İsterseniz üç parçaya ayırabileceğiniz tasarımda bilgisayarınızdan parçalar yükleyerek müzik dinleyebilirsiniz. Hemen hemen tüm tarayıcılarda çalışan site sadece Internet Explorer’da çalışmıyor. Programın 2.9 versiyonu üzerine tasarlanan site, müzik çaları tıpkı hayal ettiğiniz haliyle kullanıma sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi versiyonunuzu yapabilirsiniz

Projenin en güzel yanıysa açık kaynak kodu kullanılmış olması. Kaynak kodlarsa GitHub üzerinde paylaşılmış. Yani eğer isterseniz kendi versiyonunuzu da yapabilirsiniz. GitHub’da yer alan kodlara buradan ulaşabilirsiniz.

Eldredge bugüne kadar Winamp’ı hayata döndürmeye çalışan ilk isim değil belki ancak ortaya koyduğu işle bunu en iyi başaran kullanıcı oluyor. Buradan ulaşabileceğiniz sitede bir an önce nostaljiyi yaşamaya başlayabilir, bilgisayarınızda yüklü müzikleri dinleyebilirsiniz.