reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 kilit ekranında reklam sürprizi

Microsoft’un Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarını ısrarla Windows 10’a davet etmesinin bir sebebi daha ortaya çıktı: Reklam gelirleri. Yazılım devinin Spotlight özelliğine sığınarak gerçekleştirdiği hamleyle birlikte Windows 10 kullanıcıları artık kilit ekranlarında reklam görmeye başladı. Ancak neyse ki bunun bir çözümü var.

Kullananların bileceği üzere, Windows 10’daki Spotlight özelliği henüz bilgisayarı başlatmadan önce çeşitli görselleri slayt şeklinde gösteriyor. Ancak bazı kullanıcıların fark ettiği üzere artık bu bölümde, yani kilit ekranında reklam yer alıyor. Yeni Minions filmi ile Square Enix’in Rise of the Tomb Raider oyunu da onlardan bazıları. Tam sayfa reklamlardan kurtulmanın çok basit bir çözümü var. Ayarlar – Arka plan bölümümden Spotlight özelliğini devre dışı bırakabileceğiniz gibi, Microsoft’a “daha fazla benzer içerik görmek istemiyorum” geri bildiriminde de bulunabilirsiniz. Ancak ikincisinin biraz daha vakit alacağı kesin.

Cb9fmNLXEAAFH54
Micorosft’un söz konusu reklam hamlesinin başlıca sebeplerinden biri, kullanıcıların Windows mağazasını pek sık ziyaret etmemeleri. Microsoft da çareyi, mağazadaki uygulamaları kilit ekranına taşımakta bulmuş.

YORUMLAR