reklamı kapat

POPÜLER

windows 10

Windows 10 Yıldönümü güncellemesi çıktı

Microsoft, Windows 10 Yıldönümü güncellemesini indirmeye sundu. Şimdiye kadarki en iyi Windows deneyimini sunan güncelleme işleri hızlı bir şekilde halletmenin yenilikçi yollarını sunuyor. Bir önceki versiyona göre çok daha güvenli olduğu belirtilen güncelleme Windows Ink adı verilen bir özellikle geliyor.

Windows Haritalar, Microsoft Edge ve Office gibi programlarla uyumlu şekilde çalışan Windows Ink,  ekran görüntüleri üzerine çizim yapmaya olanak sağlıyor. Parmaklarla da kullanılabilen Windows Ink, Surface Pro 4 ve Surface Book gibi cihazlarında görev çubuğunda veya eylem merkezi üzerinden aktif hale geliyor.

Daha gelişmiş bildirim merkezi, görev çubuğundaki iyileştirmeler ve arayüzde yapılan daha kapsamlı kişiselleştirme seçenekleri Windows 10 Yıldönümü güncellemesinin sunduğu diğer yenilikler arasında. Koyu renkli temanın da sunulduğu güncellemede Cortana da bundan böyle kilit ekranında çalışabiliyor ve soruları cevaplayabiliyor. Microsoft Edge tarayıcısına eklenen eklenti desteği de bir başka yenilik. Windows 10 Yıldönümü güncellemesini Windows Update bölümü üzerinden indirebilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Windows 10 Yıldönümü güncellemesi çıktı” için 4 cevap

  1. arda dedi ki:

    “Windows Update bölümü üzerinden indirebilirsiniz.” dediniz fakat orada bulunmuyor…

  2. Sezai dedi ki:

    Her cihaza aynı anda verilmeyecek. Birkaç güne gelir ama update bölümünde daha fazlasını öğren kısmına tıklayıp açılan sayfada ISO dosyasını indirebilir, kendiniz güncelleyebilirsiniz.

  3. emre dedi ki:

    peki pc de cortana olacakmı olacaksa Türkçe olacakmı