reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11

Windows 11 merkezli AMD işlemci sorunu için çözüm tarihi geldi

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 işletim sistemi için AMD işlemci sorunu sürüyor ancak çözüm yakında yer alıyor.

Windows 11 işletim sisteminde biliyorsunuz AMD işlemcilerle alakalı bir sorun bulunuyor. İki farklı alanda kendisini gösteren (L3 temelli gecikme ve çekirdek kullanımı) sorun nedeniyle performans kayıpları yaşanıyor.

Microsoft ile AMD yaptıkları ilk açıklamada bunu çözmek için çalıştıklarını ve gerekli güncellemeleri yakında yayımlayacaklarını açıklamıştı. Kısa süre önce çıkan Windows 11’in güncellemesi sorunu çözmedi hatta biraz daha kötü hale getirdi.

Ancak şimdilik çok endişe edilecek bir durum yok çünkü çözümü getirecek güncellemelerin 19 Ekim ve 21 Ekim tarihlerinde yayınlanacağı duyuruldu.

Bunların artık yaşanan sorunları tamamen ortadan kaldırması bekleniyor. AMD işlemciye sahip bir PC’niz varsa, Windows 11’e geçmek için önümüzdeki ayı beklemenizde büyük fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 işletim sistemine nasıl geçilir?

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 işletim sistemi 5 Ekim tarihinde çıkışını yaptı. İşletim sistemini elde etmek için üç farklı yol bulunuyor.

Windows 10’dan yükseltme yapıyorsanız, yükseltme işleminin PC’niz için hazır olduğu konusunda Windows Update aracılığıyla bilgilendirilmeyi beklemeniz öneriliyor.

Ancak bunu istemiyorsanız Microsoft’un burada sunduğu üç yoldan birisini kullanarak yeni işletim sistemine geçebilirsiniz. Windows 11’e geçmeden önce TPM hakkında da buradan bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: