reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11

Windows 11 merkezli AMD işlemci sorunu herkes için çözüldü

Artık herkes tarafından kullanılan Windows 11 işletim sistemi için AMD işlemci sorunu sonunda tamamen ortadan kaldırıldı.

Windows 11 işletim sisteminde biliyorsunuz AMD işlemcilerle alakalı bir sorun bulunuyordu. İki farklı alanda kendisini gösteren (L3 temelli gecikme ve çekirdek kullanımı) sorun nedeniyle performans kayıpları yaşanıyordu.

Microsoft ile AMD yaptıkları ilk açıklamada bunu çözmek için çalıştıklarını ve gerekli güncellemeleri yakında yayımlayacaklarını açıklamıştı. Geçtiğimiz haftalarda çıkan ilk Windows 11’in güncellemesi sorunu çözmedi hatta biraz daha kötü hale getirdi.

Ancak Microsoft ve AMD sorun için ortak olarak çalıştı ve beklenen güncelle öncelikle belirli bir kitleye, şimdi ise herkese sunuldu. Son güncellemeler ile Windows 11 ile AMD işlemciler iyi anlaşmaya, tam performans vermeye başladı.

AMD işlemciye sahip bir PC’niz varsa, artık Windows 11’e geçmek için önünüzde bir engel bulunmuyor gibi görünüyor. Çözümün çok uzun sürmemesi elbette sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 işletim sistemine nasıl geçilir?

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 işletim sistemi 5 Ekim tarihinde çıkışını yaptı. İşletim sistemini elde etmek için üç farklı yol bulunuyor.

Windows 10’dan yükseltme yapıyorsanız, yükseltme işleminin PC’niz için hazır olduğu konusunda Windows Update aracılığıyla bilgilendirilmeyi beklemeniz öneriliyor.

Ancak bunu istemiyorsanız Microsoft’un burada sunduğu üç yoldan birisini kullanarak yeni işletim sistemine geçebilirsiniz. Windows 11’e geçmeden önce TPM hakkında da buradan bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: