reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air

2022’de gelecek yeni MacBook Air için ilk sağlam bilgiler geldi

MacBook Pro’lar ve fazlası için doğru sızıntılar yapan bir kaynak, 2022’de gelecek yeni MacBook Air için de önemli bilgiler verdi.

Apple, MacBook Air tarafında en on M1 güncellemesi yaptı ve genel olarak tanıdık bir model karşımıza çıkardı. 2022’de ise gerçekten yeni nesil bir seçenek geliyor. Sağlam kaynak Dylandkt’e göre yeni model M2 işlemci (M1 Pro ve M1 Max’ten güçsüz) üzerine kurulacak, sadece USB-C portlarına sahip olacak ve 24 inç iMac gibi beyaz ön çerçeveler taşıyacak.

2022’de tam olarak ne zaman lanse edileceği bilinmeyen ancak ilk çeyrek çıkışı olası olan model, söylendiği kadarıyla MacBook Pro’lar gibi HDMI ya da SD kart yuvası gibi özel portlar olmadan satışa sunulacak ve birçok farklı renkte hazırlanacak.

Fansız olarak görev yapacak ve 1080P webcam taşıyacak 2022 Air, 30W güç adaptörü ile gelecek ve M1 MacBook Air modelinden biraz daha pahalı olacak. Bir ihtimalle mini-LED ekran taşıyacak dizüstü, temel ihtiyaçlara yönelik pazarın en iyi seçeneklerinden birisi olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022’de elbette MacBook Air dışında başka Mac modelleri de gelecek

Apple’dan beklenen esas yeni iMac, 27 inç modelin yerini alması beklenen 32 inç modeldi. Ancak bu gelmedi ve Apple sadece 21,5 inç ekranlı modeli 24 inç ekranlı ve M1 işlemcili yukarıda gördüğünüz yeni nesil iMac‘le yeniledi.

Ekran teknolojileri konusunda en sağlam kaynaklardan Ross Young, geçtiğimiz günlerde işte tam da bu konuda önemli bir açıklama yaptı. Young’a göre Apple’dan 2022’nin hemen başında mini-LED ekranlı yeni bir 27 inç iMac gelecek. Modeldeki 27 inç ekran 24 Hz ile 120 Hz arasında görev yapacak yani dinamik yapıda olacak.

İşte bu model nedeniyle 27 inç Intel iMac’in yerini alması beklenen 32 inç iMac modeli karşımıza çıkmayabilir. Yani Apple, 27 inç modeli farklı tasarım ve donanımlarla, 24 inç ile arada büyük boyut fark olmamasına rağmen yine 27 inç boyutta çıkarabilir.

Peki 32 inç boyutta bir iMac için umutlar tamamen tükendi mi? Aslına bakarsanız hayır. Apple 32 inç ekranlı bir hepsi bir arada bilgisayarı “iMac Pro” adı altında karşımıza çıkarabilir. Bu da 2022’nin içerisinde olabilir ve sürümde M1 Pro ile M1 Max işlemciler kullanılabilir.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli