reklamı kapat

POPÜLER

iMac Pro

Apple’ın 2022 Mac planları netleşiyor; yeni iMac Pro da geliyor

MacBook Pro’lar ve fazlası için doğru sızıntılar yapan bir kaynak, bugün yeni iMac Pro modelini de gündeme getirdi. İşte detaylar;

Dylan isimli Apple’a yönelik sürekli olarak sağlam bilgiler veren bu kaynak, bugün yeni nesil iMac Pro modelinin ilk detaylarını paylaştı. 2022 ilk yarısı içerisinde gelecek denilen yeni “Pro” model, söylendiği kadarıyla yeni MacBook Pro’lar gibi 120 Hz Mini-LED ekran üzerine kurulacak.

Kaynağa göre burada tahminlerin işaret ettiği gibi 32 inç değil 27 inç ekran bizleri karşılayacak. Tasarım ise M1 işlemcili 24 inç iMac gibi olacak, yani bilgisayarın alt kısmında kalın bir çerçeve bulunacak. Bu model “Pro” takısından dolayı siyah / gri renklerde lanse edilecek ve bilgisayarda çerçeveler beyaz değil siyah renkli olacak.

Temel versiyonu 16 GB RAM + 512 GB depolama taşıyacak bilgisi verilen hepsi bir arada bilgisayar, gücünü yeni MacBook Pro’lar gibi M1 Pro ve M1 Max işlemcilerden alacak. HDMI, USB-C ve SD Kart yuvası gidi portlar taşıdığı aktarılan ürün, Ethernet yuvasını ise güç adaptöründe barındıracak.

Apple’ın yeni iMac Pro modeli için Face ID testi yaptığı da gelen bilgiler arasında. Ancak firma genel olarak Mac’lere henüz Face ID getirecek gibi görünmüyor. Apple Mac dünyasında Touch ID sunmayı tercih ediyor.

Fiyatının 2.000 dolar ya da üstünde olacağı aktarılan yeni iMac Pro, bunun üzerinden bakıldığı zaman Türkiye’de 25 bin TL’nin üstünde satılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022’de yeni iMac Pro yanında yeni bir MacBook Air modeli de geliyor

Yine Dylandkt’e göre yeni MacBook Air modeli, M2 işlemci (M1 Pro ve M1 Max’ten güçsüz) üzerine kurulacak, MagSafe dışında sadece USB-C portlarına sahip olacak ve 24 inç iMac gibi beyaz ön çerçeve taşıyacak.

2022’de tam olarak ne zaman lanse edileceği bilinmeyen ancak ilk çeyrek çıkışı olası olan dizüstü, söylendiği kadarıyla fansız olarak görev yapacak ve 1080P webcam taşıyacak

2022 MacBook Air modeli, aynı kaynağa göre 30W güç adaptörü ile gelecek ve M1 MacBook Air modelinden biraz daha pahalı olacak. Bir ihtimalle mini-LED ekran taşıyacak dizüstü, beyaz çerçeve, MacBook Pro’lar gibi ekran çentiği, şarj için mıknatıs temelli MagSafe, beyaz klavye ve ince gövde gözler ile yolda bulunuyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli