reklamı kapat

POPÜLER

windows 8.1 bildirim merkezi

Windows 8.1 “Bildirim Merkezi” ekran görüntüleri ortaya çıktı

Uygulamalar için gelen bildirimlerin kontrol edilerek düzenleme yapılabileceği bu alan, Winphollowers adlı sitenin yayınladığı Microsoft bünyesinde dolaşımda olan gizli bir PowerPoint sunumunda bulunan görüntüler arasında bulunuyor.

Bildirim Merkezinin görünümünün yanında diğer detaylarına ilişkin bilgilere de ulaşılan sunumda, Bildirim Merkezi’nin ya da Microsoft’un tabiriyle “Aksiyon Merkezi”nin ekranın en üstünden aşağıya doğru bir sürükleme hareketiyle tasvir edildiği belirtiliyor. Wi-Fi, Bluetooth ve diğer sistem ayarları gibi seçeneklere erişimi sağlayan temel ayarlara buradan ulaşılabiliyor. Ekrandaki tarih ve pil seviyesinin yüzde olarak gösterildiği yeni tasarımda dört butonun her biri düzenlenebiliyor ve diğer seçeneklerle değiştirilebiliyor.

Biraz aşağı çekerek tamamı görüntülenebilecek olan Aksiyon Merkezine dair açığa çıkan ikinci ekran görüntüsü, uygulamalardan gelen bildirimlerin bu tam görünümde listelenme biçimini gösteriyor.

Windows Phone 8.1 güncellemesiyle ses kontrollerinde de bir düzenlemeye giden Microsoft, zil sesi / bildirim ve medya / uygulamalar için ayrı ses kontrolleri oluşturacak. Windows Phone kullanıcılarının bu küçük ama kullanışlı yeniliği sıkça talep ettiklerini göz önünde bulundurursak yeni ses kontrol düzeninin yerinde bir değişiklik olduğunu söyleyebiliriz. Windows Phone 8.1 ile gelecek olan bir diğer yeniliğin Cortana adlı kişisel asistan olduğunu da hatırlatalım. Öncelikle ABD’deki kullanıcıların hizmetine sunulacak olan Cortana Foursquare, Bing ve diğer veri kaynaklarıyla uyumlu olarak çalışacak.

Windows Phone 8.1’in Nisan ayında düzenlenecek olan Build geliştirici konferansında tanıtılması ve sonrasında piyasaya sürülmesi bekleniyor.